جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری جهادکشاورزی خبر داد:

مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی گفت: با توجه به سرمازدگی سال ۸۶ و کف بر شدن ۵۰ درصد باغات انار کشور، آمار صادرات به شدت کاهش یافت و این نشان از اهمیت کشاورزی در هر کشور است.
مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی گفت: با توجه به سرمازدگی سال ۸۶ و کف بر شدن ۵۰ درصد باغات انار کشور، آمار صادرات به شدت کاهش یافت و این نشان از اهمیت کشاورزی در هر کشور است.

به گزارش امروز آنلاین از فردوس، سیدرحمت‌الله پریچهر در همایش ملی انار که صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی فردوس برگزار شد، اظهار داشت: امید است با ارائه مقالات علمی به نقطه‌ای برسیم که ماحصل مقالات ره توشه‌ای برای کشاورزان باشد.
وی افزود: با توجه به سرمازدگی سال ۸۶ و کف بر شدن ۵۰ درصد باغات انار کشور، آمار صادرات به شدت کاهش یافت و این نشان از اهمیت کشاورزی در هر کشور است.
پریچهر انار ایران را مرغوب‌ترین انار جهان دانست و تصریح کرد: هندوستان پس از ایران دومین تولید کننده انار دنیاست که از نظر کمی و کیفی توان رقابت با ایران را ندارد.
مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری جهاد کشاورزی یادآور شد: در حال حاضر ۸۲ هزار هکتار سطح زیر کشت انار در کشور وجود دارد که ۶۶ هزار هکتار آن بارور است.
وی گفت: پس از شهرستان‌های ساوه و نی‌ریز، شهرستان فردوس سومین شهرستان تولید کننده انار در کشور و نوع شیشه کپ انار فردوس بسیار ماندگار و مقاوم در برابر آفتاب سوختگی است.
پریچهر تولید ارگانیک انار را سبب افزایش تولید و بالارفتن قیمت آن در بازارهای بین‌المللی دانست و افزود: تا زمانی که ممیزی انجام نشود، کسی انار را به عنوان محصول ارگانیک خریداری نمی‌کند.
مدیرکل دفتر امور میوه‌های گرمسیری جهادکشاورزی تصریح کرد: تشکیل کارگروه توسعه صادرات انار و همچنین کارگروه توسعه تولید ارگانیک انار نقش به سزایی در افزایش قیمت صادراتی این محصول دارد که پیشنهاد می‌شود این کارگروه‌ها در شهرستان فردوس ایجاد شود.
وی یادآور شد: وجود تنوع ارقام انار در کشور به عنوان ذخایر ژنتیکی قوی می‌تواند برای تحقیقات گسترده مورد استفاده قرار گیرد.
پریچهر پایین بودن عملکرد، کاهش صادرات، بالا بودن قیمت تمام شده محصول، کمبود صنایع فرآوری، کمبود سالن‌های بسته بندی مناسب و سرخانه در مناطق تولید انار را از نقاط ضعف در رابطه با محصول انار عنوان کرد.
وی همچنین شناسایی ارقام بهتر انار و گسترش آن، حذف ارقام نامناسب، جوان سازی باغات، مبارزه با کرم گلوگاه، ساماندهی کارخانجات، شناسایی بازارهای جدید  را از جمله اهداف دفتر امور میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..