چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

اکنون امکان مشاهده سوابق جستجو در گوگل (Google Search History) برای کاربران این غول جستجوگر وجود دارد.
اکنون امکان مشاهده سوابق جستجو در گوگل (Google Search History) برای کاربران این غول جستجوگر وجود دارد.

امکان مشاهده سوابق جستجو در گوگل (Google Search History) برای کاربران این غول جستجوگر وجود دارد، اما بنظر می‌رسد که حالا امکان دانلود سوابق جستجو نیز توسط گوگل برای کاربران فراهم شده است. امکان یاد شده هم اکنون به تمامی حساب‌های کاربری گوگل افزوده گشته و افراد می‌توانند تمامی سوابق گذشته جستجوهای گوگلی‌شان را دانلود نمایند. ویژگی مورد اشاره در ابتدا توسط یکی از وبلاگ‌های غیر رسمی گوگل کشف شده بود. ابتدا سوابق جستجوی کاربر در Google Drive آنها کپی شده و سپس می‌توان آنها را دانلود کرد.
سوابق جستجو به صورت دسته‌بندی شده بر اساس بازه‌های زمانی سه‌ماهه و سالانه در یک فایل فشرده زیپ ذخیره شده‌اند. بر اساس گفته‌ وبلاگی که به این ویژگی پی‌برده، گوگل در ابتدا قابلیت مورد نظر را در سال ۲۰۱۴ تست کرده است.
افرادی که علاقه دارند سوابق جستجوی خود را دانلود نمایند ابتدا باید به حساب کاربری گوگل‌شان لاگین نمایند و سپس به این امکان حدید دسترسی خواهند داشت.
برای دسترسی به این بخش باید به صفحه سوابق جستجو بروید و بر روی دکمه‌ای که در پایین سمت راست قرار دارد و عبارت Download بر روی آن نوشته شده، کلیک کنید.
زمانی که فایل فشرده ساخته شد، جمله‌ای برای‌تان نمایان خواهد شد که اشاره می‌نماید، چه اطلاعاتی در این فایل برای دانلود در رایانه‌های عمومی قرار نمی‌گیرند تا حریم خصوصی حفظ گردد. همچنین توصیه شده که دسترسی افراد دیگر را به داده‌های جستجوی خود محدود سازید و از روش اعتبار سنجی دو مرحله‌ای بهره ببرید تا اطمینان بیشتری نسبت به امنیت اطلاعات خود داشته باشید.
این امکان برای کاربرانی که به اکانت گوگل خود لاگین نکرده باشند و از این موتور جستجو فقط برای یافتن چیزی در وب استفاده کرده‌اند، قابل استفاده نیست.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..