شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

نوسازی تاسیسات نفتی خوزستان بیش از ۱۰ میلیارد دلار هزینه می خواهد
نوسازی تاسیسات نفتی خوزستان بیش از ۱۰ میلیارد دلار هزینه می خواهد

وزیر نفت گفت: همه تاسیسات نفتی در خوزستان مستهلک است و به جای بازسازی باید نوسازی شود که بیش از ۱۰ میلیارد دلار هزینه دارد.
 بیژن نامدار زنگنه در حاشیه شانزدهمین همایش صنعت سبز در جمع خبرنگاران افزود : همکاران ما با جان و دل از این تاسیسات حفاظت می کنند که قابل ادامه نیست و باید با بالاترین استاندارد ، نوسازی شود زیرا هر روز با نفت های نمکی بیشتری مواجه می شویم.
وزیر نفت با بیان اینکه نفت می تواند آلاینده ترین صنعت باشد و بیشترین آلایندگی را برای آب، خاک و هوا ایجاد کند ، گفت: باید بیشترین حساسیت بر روی نفت باشد تا چنین اتفاقی نیفتد و دوست محیط زیست باشد نه مخرب آن.
زنگنه افزود : وزرات نفت از نخستین دستگاه هایی بود که واحد بهداشتی و زیست محیطی HSE ایجاد کرد و اخیرا هم شورای مرکزی HSE را با نام quotation mark سلام quotation mark راه اندازی کردیم که سلامت، ایمنی و موارد زیست محیطی را رصد می کند.


وی درباره جاری شدن پساب واحدهای نفتی به رودخانه های استان خوزستان گفت: پساب نفتی به رودخانه ها وارد نشده استد و گزارشی از ادعا و اعتراض سازمان حفاظت محیط زیست در این باره مشاهده نکردم اما ممکن است آلودگی هایی ناشی از تبخیر ایجاد شود.
وی درباره قاچاق سوخت هم ادامه داد: برای مقابله با قاچاق سوخت باید ابتدا مبدا قاچاق از بین برود یعنی سوخت بیش از نیاز داخل عرضه نشود و کار دوم نیز طرح توزیع سوخت متناسب با پیمایش است که از سال آینده اجرایی و میزان سوخت بر اساس پیمایش تخصیص داده می شود.
زنگنه اظهار داشت : عرضه رسمی سوخت در نقاط مرزی و به ویژه مرز افغانستان می تواند از قاچاق جلوگیری کند و البته وقتی ما گازوییل را لیتری ۲۵۰ می فروشیم و در آن طرف مرز ۲۰۰۰ تومان است اما با این اقدامات می توانیم کاهش قابل ملاحظه در قاچاق سوخت را شاهد باشیم.
 

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..