پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ایده‌های تزیین طاقچه در خانه‌های امروزی را ببینید.
ایده‌های تزیین طاقچه در خانه‌های امروزی را ببینید.

بیایید در مورد طاقچه‌ها صحبت کنیم. هرچند در خانه‌های امروزی خیلی کمتر این عنصر همیشه حاضر در خانه‌های سنتی‌مان، به چشم می‌خورد. اما هنوز هم هستند خانه‌هایی که طاقچه‌هایی دارند، چه به شکل طاقچه‌های بالای شومینه و چه به شکل چوبی یا موقتی. وقتی شما تصمیم می‌گیرید طاقچه خانه خود را تزیین کنید باید بدانید که روی یکی از نقاط کانونی و مهم منزل‌‌تان دست گذاشته‌اید. 

1- به دنبال تقارن باشید

اگر هنوز مطمئن نیستید که می‌خواهید چه کنید به دنبال ساده‌ترین نکته، یعنی تقارن باشید. با یک شی ء بزرگ در وسط و اشیای یکسان در دو طرف تعادل ایجاد کنید. این کار یک ترکیب بصری مثلثی و چشم نواز ایجاد می‌کند.

۲- به سه تایی‌ها فکر کنید

یکی دیگر از راه‌های مفید برای دکوراسیون این بخش خانه، ترکیب سه نوع مختلف از اشیاست که در مثال زیر قاب عکس، شمع و کتاب است. که توسط یک اثر هنری بزرگ در وسط بازهم تعادل مثلثی ایجاد شده است. توجه کنید که آنها به صورت منظم در کنار هم قرار ندارند حتی کتاب‌ها. و این شکست به جذابیت بصری دکور شما می‌افزاید.

۳- ترکیب تک فام

یک رنگ غنی مثل نارنجی یا بنفش انتخاب کنید و تمام اشیا را از این خانواده همین رنگ برگزینید. نگاه تک رنگ شیک و مدرن است. 

4- لایه‌هایی با ارتفاع مختلف

می‌توانید از اشیا با ارتفاعات متغیر استفاده کنید تا چشم به بالا و پایین حرکت کند. و آنها را در لایه‌هایی از عقب به جلو بچینید. به این مثال توجه کنید چیدمان اشیا باز هم به صورت مثلثی است حتی اگر از بالا هم نگاه کنید می توانید دو مثلث کوچک در سمت راست و چپ ببینید.

۵- یک گالری درست کنید

اگر شما چند نقاشی و عکس و قطعه هنری دارید که در انباری غبار می‌خورند وقتش رسیده که آنها را بیرون بیاورید. می‌توانید یک گالری شخصی بسازید فقط دقت کنید که ارتفاع آنها متفاوت باشد و لایه لایه بچینید. حتی می‌توانید یک قاب خالی هم به آنها اضافه کنید. 

6- طبیعت را به خانه بیاورید

شاخ و برگ‌های پاییزی بی نهایت زیبا هستند. می‌توانید به حیاط بروید و هر عنصری که فکر می‌کنید زیباست را به خانه بیاورید. فقط دقت کنید که در این مورد به جای ترکیب مثلثی باید از ترکیبی ارگانیک مانند موج استفاده کنید. 

7- بازی با بافت

از بافت‌های نرم برای اضافه کردن گرما به دکوراسیون خود استفاده کنید. به مثال زیر دقت کنید که از بافت نرم پارچهها استفاده کرده و حتی کتاب‌ها را هم در پارچه پیچیده است. و بالاخره گیاه سمت راست که یک مثلث بصری ایجاد کرده است.

۸- مدرسه قدیمی بسازید

اگر شما عاشق دوران کودکی و مدرسه خود بودید فرصت مناسبی را برای مرور خاطراتش را به شما یادآوری می‌کنیم. عکس‌های قدیمی از مدرسه و همکلاسی‌ها، کتاب‌های قدیمی و هروسیله دیگری که برای شما یادآور آن دوران است و تخته سیاهی حاوی یک پیام. این می‌تواند یک سفر به یادماندنی به گذشته باشد.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..