یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

ترافیک توییتر داعش در دو سال اخیر ۴۵ درصد افت کرده و ظاهرا شبکه‌های اجتماعی گام‌های مهمی را برای مقابله علیه گروه‌های افراطی در پیش گرفته‌اند.
ترافیک توییتر داعش در دو سال اخیر ۴۵ درصد افت کرده و ظاهرا شبکه‌های اجتماعی گام‌های مهمی را برای مقابله علیه گروه‌های افراطی در پیش گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، داعش از تمامی امکانات تبلیغاتی پیشرفته و مدرن برای جذب افراد استفاده می‌کند و از اعضای خود می‌خواهد با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک برای یارگیری استفاده کنند.

وب‌سایت انگجت در گزارشی منتشرشده از کاخ سفید آورده که ترافیک توییتر گروه‌های افراطی در دو سال گذشته ۴۵ درصد کاهش داشته است.

تا حدودی در این موضوع تنها مساله سرعت مطرح بود. مقامات رسمی دولت آمریکا پذیرفتند که در ابتدا اشتباهاتی را در مبارزه با پیام‌های آنلاین داعشی داشتند، اما حالا مطالب بیشتری را برای مقابله با این گروه در نظر گرفته‌اند.

این روزها در توییتر مطالب ضدداعشی بیشتری در مقایسه با مطالب حامی داعش وجود دارد (با نسبت شش در برابر یک) و حساب‌های طرفدار داعش موجود فالوئرهای بسیار کمتری در مقایسه با سال ۲۰۱۴ دارد (با نسبت ۳۰۰ در برابر ۱۵۰۰).

همچنین
برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و یوتیوب نیز اقدام به حذف خودکار مطالب ارسال شده توسط گروه‌های افراطی می‌کنند تا از این طریق در جنگ علیه تروریسم کمکی کرده باشند.

آنچه که ظاهرا اهمیت دارد این است که شبکه‌های اجتماعی گام‌های مهمی را برای مقابله علیه گروه‌های افراطی در پیش گرفته‌اند.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..