یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

چهار شرکت بزرگ فعال در عرصه فناوری یعنی فیس‌بوک، توئیتر، مایکروسافت و یوتیوب برای جلوگیری از گسترش محتواهای تروریستی در رسانه‌های اجتماعی، توافق کردند.
چهار شرکت بزرگ فعال در عرصه فناوری یعنی فیس‌بوک، توئیتر، مایکروسافت و یوتیوب برای جلوگیری از گسترش محتواهای تروریستی در رسانه‌های اجتماعی، توافق کردند.

به گزارش امروز آنلاین، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، طرح مذکور ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی مشترک و رهگیری حساب‌هایی است که برای شبکه‌های تروریستی تبلیغات می‌کنند. بدین ترتیب، محتویات شناسایی شده و تصاویر و یا ویدیوهای مذکور به سهولت از روی این سایت‌ها برداشته می‌شود.

در بیانیه مشترک این چهار گروه آمده است: شرکت‌های ما تبادل اطلاعاتی به منظور شناسایی و حذف تصاویر و ویدیوهای تروریستی که ناقض سیاستگذاری محتوایی باشد را آغاز می‌کنند.

این بیانیه همچنین افزود:‌ شرکت‌های مشارکت‌کننده یافته‌های خود از تصاویر و یا ویدیوهای تروریستی را در یک پایگاه اطلاعاتی ثبت می کنند. پس از آن سایر شرکت‌های حاضر هم می توانند از آنها برای شناسایی چنین محتواهایی در سرویس‌های خودشان استفاده کنند و اقدام به حذف محتواهای نامناسب کنند.

آنها همچنین تاکید کردند که هر شرکت باید شفاف عمل کند و درخواست‌های دولتی هم در این زمینه بررسی می‌شود. همچنین روند تجدیدنظر درباره تصمیم‌های مربوط به حذف در اختیار همین شرکت‌هاست.

مقام‌های کاخ سفید ماه ژانویه درباره راهکارهای مشابهی با نمایندگان اپل، فیس‌بوک، مایکروسافت و توئیتر برای جلوگیری از انتشار تبلیغات آنلاین تروریستی وارد گفت‌وگو شدند.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..