سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گام‌های نخست اوپکی‎ها در اجرای وعده کاهش تولید نفت

قیمت نفت خام سبک ایران در آخرین هفته سال ۲۰۱۶ میلادی (منتهی به ۱۰ دی) با یک دلار و ۱۵ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۳۱ سنت برای هر بشکه رسید.
قیمت نفت خام سبک ایران در آخرین هفته سال ۲۰۱۶ میلادی (منتهی به ۱۰ دی) با یک دلار و ۱۵ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۳۱ سنت برای هر بشکه رسید.

به گزارش امروز آنلاین، کشورهای عضو اوپک به تدریج فرآیند کاهش تولید خود را بر اساس توافق اخیر این سازمان آغاز کرده‎اند.

گزارش‎های خبری نشان می‎دهد چند کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، از جمله عربستان، ونزوئلا، کویت، عراق و آنگولا فرآیند کاهش تولید نفت خود را آغاز کرده اند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک فرد مطلع از تولید نفت عربستان اعلام کرد این کشور تولید روزانه خود را ۴٨۶ هزار بشکه نسبت به ماه اکتبر سال ٢٠١۶ میلادی کاهش داده است.

همچنین رویترز به نقل از وزارت انرژی ونزوئلا، از کاهش ٩۵ هزار بشکه‎ای تولید روزانه این کشور از آغاز سال نو میلادی خبر داد.

سونانگول، شرکت دولتی نفت آنگولا، دیروز (جمعه ١٧ دی ماه) در بیانیه‎ای اعلام کرد این کشور از یکم ژانویه سال ٢٠١٧ میلادی (١٢ دی‎ماه)، تولید روزانه نفت خود را با ٧٨ هزار بشکه کاهش، به یک میلیون و ۶٧٣ هزار بشکه در روز رسانده است.

یکی از مسئولان صنعت نفت کویت نیز دیروز از آغاز تولید روزانه این کشور از آغاز سال جاری میلادی و رسیدن آن به دو میلیون و ٧٠٧ هزار بشکه در روز خبر داد.

در همین زمینه، نظرسنجی رویترز از فعالان بازار نفت نشان داد مجموع تولید نفت کشورهای عضو اوپک در ماه دسامبر سال ٢٠١۶ میلادی از ٣۴ میلیون و ٣٨٠ هزار بشکه در روز، به ٣۴ میلیون و ١٨٠ هزار بشکه در روز رسید.

منبع: eghtesadonline.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..