شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

انتشار گزارش‌هایی در خصوص کاهش ذخایر نفتی عربستان سعودی باعث افزایش بهای طلای سیاه شد.
انتشار گزارش‌هایی در خصوص کاهش ذخایر نفتی عربستان سعودی باعث افزایش بهای طلای سیاه شد.

 

به گزارش امروز آنلاین به نقل از رویترز، به دنبال انتشار گزارشهایی در خصوص کاهش ذخایر نفتی عربستان سعودی، بهای طلای سیاه امروز (چهارشنبه) با افزایش همراه بود. این درحالیست که به دلیل نبود اطلاعات دقیق تر از این مسئله و همینطور بخاطر احتمال افزایش ذخایر نفتی دیگر تولیدکنندگان نفت، بهای طلای سیاه فقط اندکی افزایش یافت.
بهای نفت خام برنت با ۱۱ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت با ۱۵ سنت، افزایش ۵۰ دلار و ۹۷ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.
کارشناسان حوزه نفت اعلام کردند افزایش بهای طلای سیاه بخاطر این رخ داده است که عربستان سعودی، بزرگترین تولیدکننده نفت اوپک، به برخی مشتریان آسیایی خود گفته است قصد دارد از حجم ذخایر نفتی خود در ماه فوریه بکاهد. این درحالیست که تاکنون گزارش جامعی درباره این مسئله منتشر نشده است.
"اداره اطلاعات انرژی آمریکا" روز گذشته اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در سال ۲۰۱۷ با افزایش روزانه ۱۱۰ هزار بشکه نفت، به ۹ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. همچنین ممکن است برخی از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به تعهدات خود مبنی بر کاهش سطح تولید پایبند نباشند. عراق، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک قصد دارد صادرات نفت خام خود را در ماه فوریه (ماه آینده میلادی) افزایش دهد.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..