شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در آخرین روز معاملات این هفته تالار شیشه‌ای گروه محصولات شیمیایی در اکثر نمادها افت قابل توجهی را تجربه کرد. در این روز دماسنج بازار سرمایه در ابتدای معاملات توانست از کانال ۷۹ هزار واحدی بالا رود، اما در ادامه با افت‌هایی مواجه شد و به رقم ۷۸ هزار و ۹۹۱ واحدی رسید.
در آخرین روز معاملات این هفته تالار شیشه‌ای گروه محصولات شیمیایی در اکثر نمادها افت قابل توجهی را تجربه کرد. در این روز دماسنج بازار سرمایه در ابتدای معاملات توانست از کانال ۷۹ هزار واحدی بالا رود، اما در ادامه با افت‌هایی مواجه شد و به رقم ۷۸ هزار و ۹۹۱ واحدی رسید.

به گزارش امروز آنلاین، امروز چهارشنبه دماسنج بازار سرمایه در پنج دقیقه اولیه شروع معاملات کانال ۷۹ هزار واحدی را رد کرد، اما در ادامه با نوسان‌هایی مواجه شد و در نهایت نسبت به روز گذشته هفت واحد رشد کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۹۹۱ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۴۹ واحد کاهش عدد ۱۵ هزار و ۴۲۰ واحدی را نشان داد.

شاخص بازار اول نیز پس از دو واحد رشد به رقم ۵۶ هزار و ۳۰ واحدی رسید و شاخص بازار دوم با ۳۳ واحد صعود عدد ۱۶۸ هزار و ۳۲۸ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص آزاد شناور پس از دو واحد رشد به رقم ۸۶ هزار و ۷۱۳ واحدی رسید.

در آخرین روز معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران نماد فولاد مبارکه اصفهان با ۳۹ واحد تاثیر مثبت در شاخص بیشترین نقش را در رشد هفت واحدی شاخص داشت. پس از این نماد فولاد خوزستان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین نقش را در نوسانات صعودی دماسنج بازار سرمایه داشت.

در نماد فولاد خوزستان که در رتبه دوم بیشترین تاثیر در شاخص کل را داشت از مجموع عرضه‌ها بیش از ۹۶ درصد توسط سهامداران حقوقی خریداری شد. به‌طوری که پنج میلیون و ۴۹ هزار سهم را سهامداران حقوقی خریدند و تنها ۲۱۰ هزار و ۸۸۳ سهم توسط حقیقی‌ها خریداری شد.

امروز اکثر نمادها در گروه محصولات شیمیایی روند کاهشی قیمت را تجربه کرد. در این گروه ۱۳ میلیون و ۴۳۵ سهم به ارزش بیش از چهار میلیارد تومان در ۱۸۶۷ نوبت معامله، مورد دادوستد قرار گرفت.

همچنین نماد سرمایه‌گذاری غدیر با ۱۱ واحد تاثیر منفی در نوسانات شاخص بیشترین نقش کاهنده را در نوسانات دماسنج بازار سرمایه داشت. علاوه بر این پالایش نفت بندرعباس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت اصفهان نیز تاثیرات کاهشی در شاخص داشتند.

امروز در نماد حق تقدم سرمایه‌گذاری رنا از ۱۰۰ درصد عرضه‌ که معادل ۱۰ میلیون و ۸۸۹ هزار حق تقدم استفاده نشده بود نزدیک ۹۲ درصد توسط سهامداران حقوقی خریداری شد و سهم خرید سهامداران حقیقی از این عرضه تنها ۸۸۹ هزار حق تقدم استفاده نشده بود. این حق تقدم که در روزهای گذشته با قیمت ۱۷ و ۱۸ تومان معامله شده بود، امروز با قیمت پایانی ۱۶.۵ تومان دادوستد شد.

لازم به یادآوری است که نماد معاملاتی حق تقدم سرمایه‌گذاری رنا در روزها گذشته بابت عرضه ۹۹۰ میلیون و ۸۶ هزار و ۹۰۰ حق تقدم خریداری نشده بازگشایی شد.

ارزش معاملات امروز به رقم ۵۱۸ میلیارد و ۵۵۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید که این مبلغ ناشی از دست به دست شدن ۵۰۱ میلیون و ۶۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۶ هزار و ۳۲۷ نوبت دادوستد بود.

در پنجمین روز معاملات این هفته نماد حق تقدم پارس خودرو بیشترین حجم معامله را از آن خود کرد به‌طوری که در این نماد ۱۲۲ میلیون و ۸۸۶ هزار حق تقدم به ارزش یک میلیارد و ۱۰۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در ۳۵۳۱ نوبت معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

امروز در گروه محصولات فلزی ۲۳ میلیون و ۸۱۰ هزار سهم به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان در ۷۷۹ نوبت معامله شد و در گروه بانک‌ها ۲۶ میلیون و ۹۹۲ هزار سهم به ارزش بیش از هفت میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

آیفکس امروز ۵.۹ واحد افت کرد و به رقم ۸۴۵.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۵۲ میلیارد و ۳۶۲ میلیون تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۶۹ میلیون و ۸۱۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۴ هزار و ۸۳۸ نوبت دادوستد بود.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..