شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با وجود تصویب برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ با ۴۸ تیم، هنوز سهم هر قاره از این تعداد تیم مشخص نشده است.
با وجود تصویب برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ با ۴۸ تیم، هنوز سهم هر قاره از این تعداد تیم مشخص نشده است.

به گزارش امروز آنلاین، اعضای شورای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پس از نشستی ۲ روزه در شهر زوریخ سوئیس، روز گذشته (سه‌شنبه) در نهایت با اکثریت آرا تصمیم گرفتند تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۶ از ۳۲ تیم به ۴۸ تیم افزایش یابد.

سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال درباره جزئیات این تصمیم که در همین ابتدا مخالفان و موافقانی پیدا کرده، اعلام کرد که ۴۸ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۲۶ در ۱۶ گروه ۳ تیمی با هم به رقابت خواهند پرداخت و از هر گروه ۲ تیم به مرحله یک‌شانزدهم نهایی صعود خواهند کرد.

فرمت ۴۸ تیمی جام جهانی طوری طراحی شده که از مجموع روزهای استراحت بین بازی‌ها نسبت به چیزی که در فرمت ۳۲ تیمی است، کاسته نمی‌شود. همچنین تیم‌هایی که به فینال می‌رسند، همانند سابق ۷ بازی انجام خواهند داد. جام جهانی ۲۰۲۶ هم همانند فرمت کنونی جام جهانی در ۳۲ روز برگزار خواهد شد، بنابراین نیازی نیست که باشگاه‌‌ها زودتر از چیزی که حالا وجود دارد، بازیکنان خود را به تیم‌های ملی بدهند.

فیفا اعلام کرد این تصمیم نهایی گرفته شده بر اساس بررسی و آنالیز گزارش‌های مختلف از جمله چهار فرمت مختلف برگزاری جام جهانی بوده است. این مطالعه بر اساس فاکتورهایی از جمله تعادل ورزشی، کیفیت مسابقات، تأثیر روی پیشرفت و توسعه فوتبال، زیرساخت‌ها، طرح موقعیت مالی و عواقب اعطای رویداد صورت گرفته است. در نشست بعدی شورای فیفا در مورد جزئیات برگزاری جام جهانی ۲۰۲۶ از جمله اختصاص چه تعداد سهمیه به هر کنفدراسیون بحث خواهد شد.

جلسه بعدی شورای فدراسیون جهانی فوتبال در تاریخ ۹ مِی ۲۰۱۷ (۱۹ اردیبهشت ۹۶) در منامه بحرین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..