دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دور جدید مذاکرات شرکت‌های ملی نفت ایران و فیلیپین برای امضای قرارداد بلندمدت فروش روزانه حدود ۱۳۰ هزار بشکه نفت خام، آغاز شد.
دور جدید مذاکرات شرکت‌های ملی نفت ایران و فیلیپین برای امضای قرارداد بلندمدت فروش روزانه حدود ۱۳۰ هزار بشکه نفت خام، آغاز شد.

به گزارش امروز آنلاین، پس از امضای اولین قرارداد فروش تک‌محموله نفت‌خام با شرکت «پترومینای» اندونزی، فیلیپین هم به عنوان دومین کشور پرجمعیت جنوب‌شرق آسیا برای خرید نفت خام از ایران اعلام آمادگی کرد.

بر این اساس، پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب ایران و شرکت ملی نفت فیلیپین در قالب کنسرسیوم بین‌المللی «پرگس»، این شرکت فیلیپینی مذاکراتی برای خرید نفت خام از ایران آغاز کرده است.

به گزارش شرکت ملی نفت، «پدرو آگینو» مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین (PNOC) با بیان اینکه این شرکت در گذشته یکی از خریداران نفت ایران بوده است، گفت:هم اکنون در حال رایزنی برای از سرگیری خرید نفت خام از ایران هستیم.

وی افزود: با توجه به استراتژی ایران در بالابردن میزان صادرات نفت، شرکت ملی نفت فیلیپین نقش سازنده‌ای در قرارداد آتی ایفا خواهد کرد.

این مقام ارشد شرکت ملی نفت فیلیپین، با تاکید بر اینکه در کنار خرید نفت به دنبال سرمایه‌گذاری و مشارکت در پروژه‌های بخش بالادستی صنعت نفت و گاز ایران هم هستیم، تصریح کرد: از این رو سرمایه‌گذاری و خرید نفت، دو محور همکاری‌های آتی با ایران خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه شرکت ملی نفت فیلیپین برنامه ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت روزانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز را در دست دارد، تصریح کرد: برای تامین خوراک این پالایشگاه، آماده همکاری با شرکت‌های بزرگ نفتی همچون شرکت ملی نفت ایران هستیم.

پدرو آگینو با بیان اینکه این پالایشگاه ۴۰۰ هزار بشکه‌ای با مشارکت شرکت ساینوپک چین در فیلیپین در دست اجرا است، تاکید کرد: تاکنون با روس‌نفت روسیه برای تأمین چهار میلیون بشکه نفت به توافق رسیده و برای چهار میلیون بشکه دیگر هم با شرکت شل در حال مذاکره هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت فیلیپین تاکید کرد: امیدواریم برای خرید ماهانه چهار میلیون بشکه نفت (روزانه حدود ۱۳۰ هزار بشکه نفت) مورد نیاز این پالایشگاه، با شرکت ملی نفت ایران به توافق برسیم.

به گزارش مهر، شرکت ملی نفت فیلیپین اخیرا در قالب کنسرسیوم پرگس متشکل از ۱۱ شرکت اروپایی، کانادایی، آسیایی و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه مشترک همکاری با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به منظور اجرای طرح‌های توسعه و افزایش ضریب بازیافت میادین نفت امضا کرده است.

منبع: mehrnews.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..