یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر دفاع عربستان علیه ایران گفت: عربستان با حمایت از گروه‌های تکفیری و تروریستی منطقه را به آشوب می‌کشاند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر دفاع عربستان علیه ایران گفت: عربستان با حمایت از گروه‌های تکفیری و تروریستی منطقه را به آشوب می‌کشاند.

به گزارش امروز آنلاین، بهرام قاسمی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات اخیر وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان درباره کشورمان، گفت: از جمله بازیگرانی که اصلاح رفتار آن برای صلح و آرامش جهانی ضروری می‌باشد، عربستان سعودی است که با حمایت سازمان‌یافته از گروه‌های تروریستی تکفیری منطقه را به آشوب کشانده است.

وی با اشاره به این که تروریسم تکفیری بی‌تردید، ریشه در اندیشه وهابیت دارد، افزود: عربستان سعودی از یک‌سو مسبب جنایات خونین علیه مردم عرب سوریه، عراق و یمن به شمار می‌رود و ازسوی دیگر به خاطر همسویی و همدستی با رژیم صهیونیستی مرتکب خیانت به مسلمانان به ویژه جهان عرب و آرمان فلسطین شده است.

قاسمی تأکید کرد: در گزارش‌های سازمان‌های اطلاعاتی غرب به کرّات تأیید شده که ارتباط معنادار و سازمان‌یافته‌ای بین نهادهای رسمی عربستان و افراطیون تکفیری در سراسر جهان  وجود دارد و به نظر می‌رسد اظهارات وزیر دفاع سعودی نوعی فرافکنی نسبت به این افشاگری‌های اطلاعاتی بوده که در چند روز اخیر نیز شاهد انتشار یکی از این گزارش‌های مستند بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: دولتمردان عربستان به جای این‌گونه فرافکنی‌های بی‌حاصل، بهتر است در صدد اصلاح روش و رفتار خود برآمده و به عواقب سیاست‌ها و اقدامات مخرّب خود بیندیشند.

انتهای پیام

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..