دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

لندن، پایتخت انگلستان است و به عنوان یک شهر رویایی برای مقصد گردشگران محسوب می‌شود.
لندن، پایتخت انگلستان است و به عنوان یک شهر رویایی برای مقصد گردشگران محسوب می‌شود.

لندن، شهری با فرهنگ و تاریخ غنی است. معماری‌های قدیمی و جدید با انواع گالری‌ها و موزه‌های دیدنی است و حتما برای انواع سلیقه‌های مختلف مردم جاذبه‌های دیدنی دارد. در بین اکثر شهرهایی که در دنیا برای دیدن وجود دارد یکی از آنها لندن است.

در  این مطلب می‌خواهیم به شما نکاتی در مورد این شهر بگوییم.

این موضوع حقیقت دارد که هسته مرکزی این پایتخت به اندازه ۳ کیلومتر مربع است. با جمعیتی حدود ۷،۵۰۰ نفر، اما در اطراف این هسته مرکزی جمعیتی معادل ۸٫۵ میلیون نفر زندگی می‌کنند.

ساعت معروف بیگ‌بن، که در کل دنیا شهرت دارد در واقع نام همان ساعتی است که در آن قرار دارد در اصل نام  اصلی آن"برج الیزابت" است.

بزرگترین ساختمان در کل کشور به نام "وست مینستر" و یا "ساختمان پارلمان" نامیده می‌شود.

مرگ در کاخ "وست مینستر" غبرقانونی است.

لندن، را می‌توان خانه ۳ تا از ۱۰ عدد موزه‌ها و گالری‌های مشهور در کل دنیا نامید و در مجموع حدود ۸۶۰ عدد گالری‌های هنری در شهر لندن وجود دارد.

در حال حاضر به بیش از ۳۰۰ زبان در این شهر مردم با هم گفتگو می‌کنند. البته زبان رسمی انگلیسی است. این آمار لندن را در زمره شهرهایی در سطح دنیا قرار می‌دهد که به زبان‌های مختلف در آن صحبت می‌کنند. بیشترین زبان‌ها مربوط به: گجراتی، بنگالی، ماندرین، پنجابی است.

از بیشترین جذابیت‌های  لندن می‌توان به "لندن آی" یا همان "چشم لندن" اشاره کرد. بزرگترین و بلندترین چرخ و فلکی که در کنار رودخانه تایمز قرار دارد. البته این چرخ و فلک تا سال ۲۰۰۶ جز بلندترین در کل دنیا بود که در نهایت "ستاره نانچانگ" از نظر اندازه از آن پیشی گرفت ولی همچنان در اروپا حرف اول را "چشم لندن" می‌زند.

با توجه به خرافات، اگر همه کلاغ‌ها از برج پادشاهی پرواز کنند باعث سقوط نظام سلطنتی در این کشور می‌شود و ماموران حفاظتی همیشه سعی می‌کنند که ۶ کلاغ را در برج نگه دارند و بال این کلاغ‌ها کوتاه است و باعث می‌شود که خیلی زود به کاخ برگردند.

هم اکنون در "برج مارتین" بیشتر از ۲۳،۵۰۰ عدد از جواهرات سلطنتی نگه‌داری می‌شود که ارزش آنها به ۲۰ میلیارد پوند می‌رسد.

اولین و قدیمی‌ترین مترو در سطح جهان مربوط به لندن می‌شود که برای اولین بار در سال ۱۸۶۳ بین منطقه "پدینگتن" و "فرینگدون" آغاز به کار کرد.

لندن جایی است که بلندترین ساختمان‌های موجود در اتحادیه اروپا را در خود جای داده است و ارتفاع بعضی از این ساختمان‌ها ۳۰۹٫۶ متر و ۷۲ طبقه می‌رسد.

"موزه بریتانیا"جز بزرگترین موزه‌ها در سطح انگلستان است و جز قدیمی‌ترین موزه‌ها در سطح جهان است. اکثر آثار تاریخی کشور مصر در این موزه نگه‌داری می‌شوند.

بعد از المپیک لندن در سال ۲۰۱۲، شهر لندن جز اولین شهری بود که سه با ر میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت.

کلمه "لندن بریج" یا "پل لندن" سومین اسمی است که بر روی این پل گذاشته‌اند. اولین اسم در سال ۱۲۰۹ تا ۱۸۳۱ بود که اسمی مشتق از مغازه‌ها و خانه‌ها بود و نام دوم آن "جان رنی" به نام سازنده آن بود. و نام فعلی در سال ۱۹۷۳ تا اکنون بر روی این پل مانده است.

مترجم: شایا رئیس محمدیان

منبع:ohfact

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

 

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..