پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۶ آوریل ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

«میشل عون» رئیس جمهور لبنان در اولین سفر خارجی خود وارد پایتخت عربستان شد.
«میشل عون» رئیس جمهور لبنان در اولین سفر خارجی خود وارد پایتخت عربستان شد.

به گزارش امروز آنلاین به نقل از العربیه، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در اولین سفر خارجی خود وارد ریاض پایتخت عربستان شد.

در همین راستا، این نخستین سفر«میشل عون» از ابتدای دوران ریاست جمهوری در روز ۳۱ اکتبر ۲۰۱۶ میلادی است و پس از آن عازم دوحه می‌شود.

بر اساس اظهارات منابع آگاه، عون در سفر به عربستان درباره پرونده‌های زیر صحبت خواهد کرد:

اول: سرنوشت «هبه» (کمک) عربستان به ارتش لبنان که بر اساس اطلاعات، عربستان صدها میلیون دلار آن را برای خرید اسلحه از فرانسه هزینه کرده تا در جنگ یمن استفاده کند و دیگر مقدار این هبه ، به میزان قبلی نیست. عربستان هنوز این هبه را لغو نکرده اما بر اساس اطلاعات نهایی کردن آن بستگی به تفاهم سیاسی دارد که رهبران عربستان باید در سفر عون به دست بیاورند.

دوم: فعال کردن روابط اقتصادی و گردشگری میان دو طرف و این موضوع فتح بابی برای سفر گسترده شهروندان کشورهای حاشیه خلیج فارس به لبنان خواهد بود که منافع اقتصادی و گردشگری بسیاری دارد.

سوم: عون حامل درخواستی از رهبران سعودی خواهد بود با این مضمون که آنها باید واقعیت لبنان را بیشتر از جبهه درک کنند و باید این موضوع را درک کنند که لبنان قادر به پیوستن به محورهای منطقه‌ای و تحمل جنگ دیگران نیست و ریاض باید برای جلوگیری از رشد افراط‌گرایی اسلامی با توجه به نقشش بکوشد.

منبع: mehrnews.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..