پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۶ آوریل ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: در صورت بارش شدید برف و قطعی و افت فشار احتمالی آب شرب روستاها، سریعا از اقدام های فوریتی همچون آبرسانی سیار و توزیع آب های بسته بندی استفاده می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: در صورت بارش شدید برف و قطعی و افت فشار احتمالی آب شرب روستاها، سریعا از اقدام های فوریتی همچون آبرسانی سیار و توزیع آب های بسته بندی استفاده می شود.

به گزارش امروز آنلاین، محبعلی رنج ور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا از آمادگی شرکت آبفار استان جهت خدمت رسانی به روستاییان خبر داد و اظهار کرد: ۱۰۰ نفر در قالب ۲۰ گروه برای خدمات رسانی به مشترکان در روزهای برفی آماده به کار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان افزود: چندین دستگاه تانکر آبرسانی سیار، جرثقیل، بیل بکهو، دیزل ژنراتور، آزمایشگاه سیار و دستگاه تولید و بسته بندی آب شرب در ستاد شرکت آبفار گیلان آماده شده‌اند.

وی تصریح کرد: در صورت بارش شدید برف و قطعی و افت فشار احتمالی آب شرب روستاها، سریعا از اقدام های فوریتی همچون آبرسانی سیار و توزیع آب های بسته بندی یک لیتری برای رفع مشکلات مشترکان استفاده می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون ۲۷۷ هزار و ۵۰۰ مشترک در حدود ۱۸۰۰ روستای گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند، خاطرنشان کرد: از مشترکان تقاضا داریم تا با توجه به کاهش محسوس دما و بارش برف از امشب، به منظور جلوگیری از یخ زدگی کنتورها و اتصالات آب شرب، آنها را با گونی و پارچه های نخی بپوشانند.

استاندار گیلان نیز در خصوص بارش برف در پایان هفته در سطح جلگه و کاهش محسوس دما گفت:طبق پیش بینی هواشناسی، بارش برف از سحرگاه فردا (جمعه) شروع می شود و مدت زمان آن نسبت برف گذشته طولانی تر و سنگین تر است.

وی با بیان اینکه به محض آگاهی از این توده هوای سرد و برفی جلسات ویژه در ستاد مدیریت بحران و کارگروه‌های مختلف شکل گرفته است، افزود: فرمانداران و همه مدیران اجرایی استان به صورت آماده باش هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان به نشست شب گذشته ی خود با فرماندهان نظامی، انتظامی و اعلام آمادگی این نیروها در استفاده از ماشین آلات سنگین و امدادی در برف، اشاره و خاطرنشان کرد:با توجه به سنگینی برف پیش بینی شده از امکانات لجستیکی و ماشین آلات نظامی، انتظامی، ارتش و نیروهای دریایی بهره خواهیم برد.

نجفی با بیان اینکه اکیپ های مختلف راهداری با مدیریت جدید این مجموعه به منظور بازگشایی و کنترل مسیرها مستقر هستند خاطرنشان کرد: انتظار ما از مردم این است تا از ورود خودروهای تک سرنشین به معابر جلوگیری کنند و  همراهی لازم را داشته باشند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه طبق پیش بینی هواشناسی برودت هوا در سطح جلگه بین منفی ۶ تا منفی ۱۰ درجه خواهد رسید گفت: مردم با صرفه جویی در مصرف گاز و همکاری با عوامل ستاد مدیرت بحران شرایط را برای خدمت رسانی بیشتر فراهم کنند.

وی اظهار کرد:با توجه به آمادگی بخش های آب، برق، گاز ، راهداری و شهرداری ها استان آماده ی مقابله با بارش سنگین برف است. امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده شده مردم با معضلاتی کمتری نسبت به بارش برف قبل مواجه شوند. ذخایر ارزاق عمومی، سوخت و آرد و نان برای چندین ماه تأمین شده است و هیچ گونه مشکلی را در این خصوص نداریم.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..