پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

آنچه در «خندوانه» گذشت؛

شب گذشته برنامه تلویزیونی «خندوانه» با میزبانی از دبیر کل جایزه بزرگ اختراعات ایران و مخترعین به روی آنتن رفت.
شب گذشته برنامه تلویزیونی «خندوانه» با میزبانی از دبیر کل جایزه بزرگ اختراعات ایران و مخترعین به روی آنتن رفت.
به گزارش امروز آنلاین شب گذشته برنامه تلویزیونی «خندوانه» با میزبانی از دبیر کل جایزه بزرگ اختراعات ایران و مخترعین به روی آنتن رفت.
رامبد جوان مجری و کارگردان «خندوانه» در ابتدای این برنامه با اشاره به حضور قومیت های مختلف ایرانی و مخترعین در استودیو شادی این قسمت از برنامه را به تمام مخترعان تقدیم کرد و پس از اجرای قطعه موسیقی «ایران، ایران»، نیما با اختراع جدید خود وارد دکور فصل چهارم «خندوانه» شد.
همچنین جوان شب گذشته میزبان پیمان سرحدی، جوانترین مخترع برتر جهان شد و در گفتگویی صمیمی از فعالیت ها و علاقمندی های او پرسید.
سرحدی ضمن سلام و تشکر بابت حضورش در برنامه خندوانه از فعالیت های اخیر خود و گروهش برای برگزاری بزرگترین فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران گفت.
وی در ادامه با بیان اینکه از کودکی علاقه زیادی به کسب جایزه داشتم، عنوان کرد: اولین اختراعم را در سن ۱۲ سالگی ساختم و تا به امروز ۱۵۰ عنوان جایزه داخلی و خارجی گرفته ام.
دبیرکل جایزه بزرگ اختراعات ایران، در ادامه از نبود بستر مناسب برای حمایت از مخترعان ایرانی گفت و توضیح داد: ما کشور جهان سومی هستیم و هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که ما افرادی داریم که می توانند در توسعه کشور نقش اساسی داشته باشند.
وی از تاسیس فستیوال جایزه بزرگ اختراعات ایران و این جشنواره بزرگ ایرانی بیان کرد: ما از سال‌های گذشته بدون هیچ حمایتی با مطرح کردن فستیوال جایزه بزرگ در یک کنفرانس جهانی تمام هزینه و زمان خود را صرف کردیم تا ۱۸۰۰ مخترع با ۴۰۰ داور جهانی در آن شرکت کنند و افتخار می کنیم که توانستیم با این کار از همه نخبگان ایرانی حمایت کنیم و از آن بیشتر خرسندیم که با کمپینی که نخبگان ایرانی در خارج از کشور ساخته اند از ما حمایت کرده‌اند.

سرحدی در پایان این گفتگو پس از ثبت لبخند ۱۵ ثانیه ای خود قول داد تا در مراسم اختتامیه جایزه بزرگ اختراعات ایران دو اختراع از مخترعین ایرانی را برای تجاری سازی به ثبت برساند و از رامبد جوان برای حضور در این مراسم دعوت کند.

منبع: yjc.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..