شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱ آوریل ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پژوهشگر علوم روانشناسی:

پژوهشگر علوم روانشناسی گفت: استفاده درصت از وسایل دیجیتالی و آشنایی والدین با سواد رسانه ای و استفاده مشترک از تلفن همراه موجب نظارت بر رفتار فرزندان و کاهش آسیب ها می شود.
پژوهشگر علوم روانشناسی گفت: استفاده درصت از وسایل دیجیتالی و آشنایی والدین با سواد رسانه ای و استفاده مشترک از تلفن همراه موجب نظارت بر رفتار فرزندان و کاهش آسیب ها می شود.

به گزارش امروز آنلاین نشست سواد رسانه ای و  فضای مجازی، دوشنبه شب با سخنرانی سعید عزیزی، پژوهشگر علوم روانشناسی و فعال قرآنی در مسجد جامع المهدی(عج) قزوین برگزار شد.

عزیزی در این نشست با اشاره به جایگاه و کارکرد رسانه در دنیای امروز، گفت: رسانه، ابزاری است که از طریق چشم و گوش باورهای ذهنی انسان را می‌سازد و انسان را دچار شک یا یقین می‌کند.

وی در رابطه با کارکردها و نحوه استفاده صحیح از ابزارهای دیجیتالی، همچون موبایل، تبلت، لپ تاپ اظهار کرد: اعتماد سازی نسبت به استفاده صحیح از این وسایل، یعنی خود فرزندان امکان نظارت والدین را بر نحوه استفاده آنها فراهم کنند و همچنین اشتراک‌سازی و استفاده مشترک از یک تبلت یا موبایل بین تمام اعضای خانواده از جمله راهکارهای استفاده صحیح و سالم از رسانه و ابزارهای دیجیتالی است.

این پژوهشگر علوم روانشناسی در ادامه با بیان مضرات  استفاده نادرست از ابزارهای دیجیتالی گفت: استفاده نامناسب از این ابزارها به ویژه در بین کودکان و نوجوانان، مشکلاتی از جمله اختلال در خواب، بروز آسیب‌های جسمانی، اضطراب و نگرانی، پرخاشگری، ضعف در ارتباط گرفتن با جامعه، اتلاف وقت، افت تحصیلی و کاهش خلاقیت را موجب می شود که باید مراقب آنها باشیم.

این نشست توسط واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین به منظور ارتقاء سطح آگاهی خانواده‌ها در مورد ابزارهای دیجیتالی، فضای مجازی و آسیب‌های آن و راهکارهای مقابله و پیشگیری از این آسیب‌ها انجام شد که مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت.

منبع: mehrnews.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..