شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پیرو دستور معاون صدا مبنی بر احوال‌پرسی و عیادت از فاطمه بزرگمهری‌راد (توران مهرزاد) و ژاله علو - هنرمندان پیشکسوت عرصه بازیگری - مدیر و جمعی از کارکنان روابط عمومی رادیو در دیدارهای متعددی، جویای حال این دو پیشکسوت عرصه رادیو شدند.
پیرو دستور معاون صدا مبنی بر احوال‌پرسی و عیادت از فاطمه بزرگمهری‌راد (توران مهرزاد) و ژاله علو - هنرمندان پیشکسوت عرصه بازیگری - مدیر و جمعی از کارکنان روابط عمومی رادیو در دیدارهای متعددی، جویای حال این دو پیشکسوت عرصه رادیو شدند.

به گزارش امروز آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، علی اکبر خدابخش (مدیر روابط عمومی رادیو) و جمعی از کارکنان این مجموعه پیرو دستور نسرین آبروانی (معاون صدا) مبنی بر احوال‌پرسی، پیگیری و رسیدگی به امور سلامتی توران مهرزاد و ژاله علو، از هنرمندان

پیشکسوت عرصه بازیگری، در چندین دیدار با فاطمه بزرگمهری‌راد (توران مهرزاد) نسبت به انتقال او به مراکز درمانی و بیمارستان برای پیگیری روند درمان وی و رفع کسالت این پیشکسوت رادیو اقدام کردند و همچنان نیز به طور مستمر پیگیر روند درمانی مهرزاد هستند.

همچنین در ملاقات صمیمانه با ژاله علو، دیگر هنرمند پیشکسوت عرصه بازیگری، جویای احوال این بازیگر پیشکسوت شدند و پیام مهرآمیز نسرین آبروانی (معاون صدا) را به وی نیز ابلاغ کردند.

ژاله علو (شوکت علو) متولد اول فروردین ۱۳۰۶ تهران شاعر، گوینده رادیو، دوبلور و بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما اهل ایران است.

نخستین فعالیت‌های هنری وی را گویندگی زنده در رادیو، شامل می‌شد. وی به اجرای نمایش‌های رادیویی می‌پرداخت و از پایه‌گذاران برنامه داستان شب بود. اجراهای وی در رادیو، وی را بر آن داشت که نام «ژاله» را برای خود برگزیند.

او آغازگر دوبلۀ کارتون در ایران بود و دوبلۀ بسیاری از کارتون‌های والت دیسنی، مانند پینوکیو، سفید برفی، زیبای خفته، سیندرلا، صد و یک سگ خالدار و ... به کارگردانی وی انجام شده است.

وی از سرشناس‌ترین دوبلورهای ایرانی محسوب می‌شود. آخرین اجرای نمایشی وی، مجموعه تلویزیونی مختارنامه نام داشت. وی از برگزیدگان هشتمین همایش چهره‌های ماندگار در سال ۱۳۸۹ است.

توران مهرزاد نیز متولد ۱۳۰۹ در تهران از هنرمندان پیشکسوت عرصه بازیگری ایران است.

نام وی "فاطمه بزرگمهری‌راد" است که توسط استاد عبدالحسین نوشین، کارگردان و بنیان‌گذار تئاتر مدرن و علمی به توران مهرزاد تغییر یافت.

وی نزد پرویز خانلری ادبیات فارسی آموخت و در سال ۱۳۳۶ به واحد نمایش رادیو دعوت شد و علاوه بر بازیگری تا نیمه دوم دهه ۴۰ به عنوان کارگردان در رادیو حضور داشته که این همکاری تا به امروز با هنرنمایی ایشان در نقش‌های مختلف ادامه دارد.

این هنرمند همچنین از سال ۱۳۴۷ با فیلم "تنگه اژدها" ساخته سیامک یاسمین وارد سینما شد، در تلویزیون نیز با حضور در سریال‌های مختلفی همچون امام علی (ع) به ایفای نقش پرداخته و در صحنه تئاتر در آثار شاخصی هنرنمایی کرده است.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..