یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ۲۷ مه ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

پوست بزرگ‌ترین عضو بدن است که گاهی فراموش می‌کنیم از آن مراقبت کنیم. در صورتی که این عضو حیاتی به سلامت قلب و ریه کمک می‌کند، نقش کلیدی در درجه حرارت بدن دارد، مواد مغذی و آب را در بدن نگه می‌دارد.
پوست بزرگ‌ترین عضو بدن است که گاهی فراموش می‌کنیم از آن مراقبت کنیم. در صورتی که این عضو حیاتی به سلامت قلب و ریه کمک می‌کند، نقش کلیدی در درجه حرارت بدن دارد، مواد مغذی و آب را در بدن نگه می‌دارد.

امروز آنلاین، ترجمه پرستو کریم زاده- حفاظت از پوست یعنی حفظ رطوبت بدن و جوانی اندام‌ها می‌شود. اما حفاظت از پوست در فصل سرد پاییز و زمستان گاهی سخت می‌شود. چرا که خشکی هوا بیشتر بوده و سبب آسیب به این بافت لطیف می‌گردد.

ابتدا باید متوجه شوید جنس پوست‌تان چیست. پوست‌های خشک، پوسته می‌شوند. پوست‌های معمولی برخی نواحی بدن‌شان دچار خشکی فصلی می‌شود. پوست‌های چرب شفافیت و نرمی دارد.

دلایل نوع پوست هم می‌تواند ژنتیکی باشد و هم می‌تواند توسط عوامل محیطی مانند استفاده از پاک کننده‌ها، کار در هوای آزاد، گرد و خاک و آلودگی تغییر کند. برای حفاظت از پوست از روغن‌هایی استفاده کنید که بیشتر جنبه طبیعی داشته باشند تا تبلیغاتی. نرم کننده‌هایی که چین و چروک را از بین برده و سبب درخشنگی می‌شوند و نیز عاری از الکل و پارابن و دیگر محصولات خشک کننده هستند.

بهترین جایگزین برای کرم‌ها و مرطوب کننده‌ها، روغن نارگیل، جوجوبا و زیتون است. استفاده از این روغن‌ها قرن‌هاست که اثبات شده است. سوفیا لورن بعد از استحمام از روغن زیتون استفاده می‌کرد. این روغن‌ها مانع از دست دادن آب پوست می‌شوند و نیز به عنوان یک ضد چروک طبیعی عمل می‌کنند.

هر نوع جنسیتی و هر نوع پوستی که دارید، صرف نظر از سن و سال‌تان موراد زیر را رعایت کنید:

از پاک کردن خشن پوست پرهیز کنید.

از مواد پاک کننده شامل سولفات‌ها استفاده نکنید؛ (سدیم لوریل سولفات، سدیم لورث، آمونیوم لورث) آنها فقط برای از بین رفتن ناخالص‌هایی سطحی مؤثر هستند و پوست را تقویت نمی‌کنند.

حداقل هفته‌ای یک بار پوست‌تان را لایه‌برداری کنید. ایده آل این است که دو بار در هفته لایه‌برداری کنید. پس از آن مرطوب کننده‌ها نیز بهتر جذب پوست می‌شوند.

پوست‌تان را چندین بار در طول روز مرطوب کنید و قبل از خواب کرم‌ها و روغن‌های مفیدی به پوست‌تان بزنید.

از وازلین استفاده نکنید. این ماده منافذ پوست را مسدود کرده و مانع تنفس آن می‌شود.

رژیم غذایی سالمی داشته باشید که مواد مغذی و طبیعی به بدن و پوست‌تان برسد تا جوان مانده و سالم باشد.

منبع: naturallysavvy

ترجمه پرستو کریم زاده

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «امروز آنلاین» بی‌اشکال است.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..