یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

قهرمانی در گفت‌وگو با امروز آنلاین:

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: در موقع زدن ضربه پنالتی اول توسط بازیکن پرسپولیس تخلفی روی داد که طبق قانون جدید فوتبال باید یک ضربه آزاد غیر مستقیم به سود سپاهان اعلام می‌شد.
کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: در موقع زدن ضربه پنالتی اول توسط بازیکن پرسپولیس تخلفی روی داد که طبق قانون جدید فوتبال باید یک ضربه آزاد غیر مستقیم به سود سپاهان اعلام می‌شد.

محسن قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی امروز آنلاین در خصوص قضاوت محمدرضا اکبریان و تیم داوری دیدار پرسپولیس - سپاهان اظهار داشت: در این دیدار تا پیش از پنالتی اول پرسپولیس اتفاق خاصی در بازی نداشتیم و تصمیم بحث‌ برانگیزی وجود نداشت و برای همین قضاوتم در مورد عملکرد داور مسابقه را به بعد از پنالتی اول پرسپولیس اختصاص می‌دهم.

وی افزود: در صحنه پنالتی اول پرسپولیس به عقیده من تصمیم داور سخت‌گیران بود، چرا که دروازه‌بان در حال حرکت نبود و مهاجم پرسپولیس بود که به دروازه‌بان برخورد کرد و برای همین به نظرم تصممیم داور در مورد نشان دادن نقطه پنالتی اشتباه بود.

کارشناس داوری فوتبال در ادامه گفت: اگر بخواهیم در مورد پنالتی اول پرسپولیس با توجه به نزدیکی داور به صحنه حق را به او بدهیم، در موقع زدن ضربه پنالتی توسط بازیکنان پرسپولیس تخلفی روی داد که طبق قانون جدید فوتبال باید یک ضربه آزاد غیر مستقیم به سود سپاهان اعلام می‌شد. وقتی رامین رضاییان پاس رو به جلو داد،‌ مهدی طارمی درون محوطه جریمه بود. قانون قبلی دستور به تکرار پنالتی می‌دهد ولی قانون جدید حق را به تیم مقابل تیمی می‌دهد که بازیکنش دچار تخلف شده است. پس ضربه پنالتی باید از پرسپولیس گرفته می‌شد و گل این تیم مردود اعلام می‌شد تا سپاهان یک ضربه آزاد به دست بیاورد.

قهرمانی در رابطه با پنالتی سپاهان خاطر نشان کرد: طبق آن چیزی که من دیدم، محمد انصاری از بالا بازیکن سپاهان را شارژ کرد و دست‌های خودش را روی دو شانه بازیکن سپاهان قرار داده که تصمیم داور در نشان دادن نقطه پنالتی در این صحنه درست بود. ولی در جریمه کردن بازیکن پرسپولیس اکبریان اشتباه کرد و انصاری باید با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج می‌شد.

وی در مورد صحنه پنالتی دوم پرسپولیس اظهار داشت: در این صحنه‌ هم من پنالتی ندیدم. چون بازیکن سپاهان نمی‌توانست در آن موقعیت عامدانه اقدام به خطا کرده باشد و داور در اعلام پنالتی دوم پرسپولیس هم به نظر من اشتباه کرد.

کارشناس داوری در رابطه با اخراج حاج‌صفی از زمین بازی گفت: احتمالاً حاج‌صفی در اعتراض به پنالتی دوم پرسپولیس رفتاری از خودش نشان داده است که قانون‌گذار در آن اجازه جریمه بازیکن با کارت رنگی را به داور داده است ولی با توجه به اینکه این اعتراض در تصمیم اشتباه داور در اعلام پنالتی صورت گرفته است، اگر پنالتی اعلام نمی‌شد اعتراضی هم صورت نمی‌گرفت به همین منظور می‌شود گفت اخراج حاج‌صفی هم اشتباه بود.

قهرمانی در پایان عنوان کرد: این موارد نظرات شخصی من در مورد قضاوت اکبریان در بازی پرسپولیس - سپاهان بود. البته با توجه به اینکه خودم از جامعه داوری هستم همیشه دوست دارم مثبت کارشناسی کنم و الان هم امیدوارم نظرات من اشتباه باشد. ولی در کل نظر من این است که اکبریان با توجه به اشتباهات تاثیرگذار در نتیجه بازی، نمره قبولی نمی‌گیرد. البته وظیفه نمره دادن به داور بر عهده ناظر داوری مسابقه و کمیته داوران و دپارتمان داوری است و ممکن است افرادی که چنین مسئولیت‌هایی دارند با نظر من مخالف باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..