شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۰۸ متخلف سایبری و فضای مجازی در استان دستگیر شده‌اند.
رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۰۸ متخلف سایبری و فضای مجازی در استان دستگیر شده‌اند.

به گزارش امروز آنلاین، سرهنگ فخر الدین توکلی بعد از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه‌استان قزوین اظهار داشت: گسترش یکباره فضای مجازی و افزایش سطح دسترسی سبب شده است تا عده‌ای در فکر سوء استفاده از این شرایط باشند.

وی افزود: با بالا رفتن سطح دسترسی به فضای جازی طبیعتا فعالیت ما در پلیس فتا نیز افزایش می‌یابد به طوری که از ابتدای امسال با فعالیت  جدی در این حوزه بیش از ۲۰۸ متخلف را دستگیر کرده‌ایم.

رئیس پلیس فتا استان قزوین خاطرنشان کرد: رصد و نظارت بر فضای مجازی و سایبری استان قزوین امروز در اولویت قرار گرفته است و در تلاشیم تا با این رصد دقیق مجازی امن برای کاربران فراهم کنیم.

توکی گفت: از ابتدای امسال تا کنون کشف و دستگیری مجرمان فضای مجازی در قزوین نزدیک به ۱۰۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این به مفهوم افزایش دسترسی و از سوی دیگر افزایش  عملکرد پلیس فتا قزوین است.

وی همچنین ابراز داشت: فعالیت پلیس فتا در همه ابعاد مزاحمت و مشکلات سایبری و فضای مجازی است و در هر شکلی که متخلفان قصد سوء استفاده از جان، مال وآبروی افراد را داشته باشند پلیس فتا با جدیت وارد عمل می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان قزوین با هشدار به کاربران فضای مجازی گفت: از ابتدای امسال تا کنون نشر اکاذیب و هتک حیثیت در فضای مجازی نزدیک به ۴ و نیم برابر به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

توکلی خاطرنشان کرد: این آمار تاسف بار نشان از افزایش بداخلاقی در همه ابعاد آن در جامعه است ولی پلیس فتا همچنان با این اقدامات برخورد می‌کند.

وی با اشاره به مزاحمت‌های اینترنتی در فضای مجازی نیز گفت: بسیاری از افراد گمان می‌کنند که مزاحمت در فضای مجازی قابل پیگیری نیست از این رو بدون هیچ ترسی برای افراد در فضای مجازی ایجاد مزاحمت می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان قزوین تصریح کرد: از ابتدای امسال آمار مزاحمت‌های اینترنتی در قزوین به نسبت مدت مشابه سال گذشته دو و نیم برابر شده است.

توکلی گفت: کلاهبرداری اینترنتی نیز در این مدت در قزوین افزایشی نزدیک به یک و نیم برابری داشته است.

وی با بیان این که پیشگیری و افزایش آگاهی اولین راه درمان و مبارزه با مشکلات در فضای مجازی است گفت: سواد استفاده از این فضا باید برای افراد افزایش یابد و در دانشگاه‌ها، مدارس و سایر محیط‌های اجتماعی آموزش‌های فراگیر در این موضوع ارائه شود.

منبع: tasnimnews.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..