جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

فعالیت بدنی برای کودکان از کارهای ضروری روزانه است. آنها باید فعال باشند تا رشد جسمی و ذهنی مناسبی را طی کنند.
فعالیت بدنی برای کودکان از کارهای ضروری روزانه است. آنها باید فعال باشند تا رشد جسمی و ذهنی مناسبی را طی کنند.

امروز آنلاین، ترجمه پرستو کریم‌زاده- فعالیت بدنی برای کودکان است آنها نیاز دارند تا ۶۰ دقیقه در روز فعالیت بدنی داشته باشند، بازی کنند و بدوند. این کار برای حفظ سلامت ورشد جسمی، مهارت‌های فکری و حتی در نمرات درسی‌شان و اعتماد به نفس آنها تأثیر دارد.

در شیوه زندگی سالم، کودکان نیاز به بازی و سرگرمی دارند که بخش عظیمی از آن را فعالیت‌های بدنی در برمی‌گیرد. بازی‌های جسمی حداقل روزی ۳۰ دقیقه در مدرسه و ۳۰ دقیقه در خانه لازم است. شنا و رقص جزء فعالیت‌های سرگرم‌کننده کودکان است.

برای ترغیب فرزندتان به بازی‌ها و فعالیت‌های جسمی به دنبال مواردی باشید که آن را دوست دارند.

اکتشاف بازی

برای ترغیب کودکان بهتر است بازی‌های جسمی، ذهنی، اجتماعی و عاطفی برای‌شان درنظر بگیرید. رایانه و تلفن را از آنها دور کنید و آنها را به حیاط، محل، زمین بازی و پارک بکشانید. بازی‌های خانوادگی ترتیب دهید.

فعالیت‌های سازمان یافته

بازی فعالیتی است که برای بزرگسالان هدف خاصی را دارد و اما برای بچه‌ها تنها لذت و شادی آن مهم است. اما شما می‌توانید با درنظر گرفتن بازی‌های مناسب سن فرزندتان آنها را با هدف تربیت کنید. پرش از روی طناب، لی لی، توپ بازی، گلف، بدمینتون، والیبان، بولینگ، سرسره و بازی‌های فکری متنوع می‌تواند هر جنبه از شخصیت کودک‌تان را رشد دهد که به بخش ریسک‌پذیری، اعتماد به نفس، رشد ذهنی و جسمی او و یادگیری کار تیمی بستگی داشته باشد.

بازی‌های رقابتی

کودکان با بازی کردن لذت می‌برند. آنها می‌توانند از علایق فردی خودشان و دیگران مطلع شوند، می‌توانند روش‌های حل مسئله را یاد بگیرند و حتی رفتار تیمی.

تناسب اندام

اگر فرزند شما دوچرخه‌سواری می‌کند، بهتر است با دوچرخه به مدرسه برود تا توانایی جسمی او بیشتر شده و نیز از نظر وزن، با وزن مناسب، رشد کنند.

منبع: eatright

ترجمه: پرستو کریم زاده

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «امروز آنلاین»، بی اشکال است.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..