شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۱ آوریل ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

یک مشاور خانواده:

یک مشاور خانواده و زوج درمانی در همدان با بیان اینکه زن و مرد قبل از ازدواج باید معنای واقعی ازدواج را دانسته و درک کنند، گفت: بیشتر مشکلات و مسائل زناشویی نشأت گرفته از عدم درک درست معنای ازدواج است.
یک مشاور خانواده و زوج درمانی در همدان با بیان اینکه زن و مرد قبل از ازدواج باید معنای واقعی ازدواج را دانسته و درک کنند، گفت: بیشتر مشکلات و مسائل زناشویی نشأت گرفته از عدم درک درست معنای ازدواج است.

علیرضاکریمی‌وکیل اظهار کرد: برای داشتن زندگی موفق، بعد از مشخص شدن معنای واقعی ازدواج طرفین باید به وظایف خود نسبت به یکدیگر آشنایی یافته و بیاموزند پس از ازدواج برای بهتر شدن کیفیت زندگی چه کارهایی باید انجام دهند یا از انجام چه کارهایی ممانعت ورزند.

وی ادامه داد: متأسفانه بعضی از افراد نسبت به نقش خودآگاهی نداشته و حتی انتظارات غیرمعقولی از طرف مقابل خواستار می‌شوند که این به زندگی لطمه می‌زند؛ به عنوان مثال مرد از زن انتظار دارد درآمد کامل خانه را برعهده بگیرد و برعکس گاهی زن درخواست می‌کند مرد به انجام کارهای خانه مشغول باشد یا کل درآمد خود را در اختیار زن قرار دهد بنابراین در چنین خانه‌ای نقش‌ها عوض شده و آرامش از بین می‌رود.

کریمی‌وکیل با اشاره به اینکه زن و مرد نباید از یکدیگر انتظارات آرمانی داشته باشند، ادامه داد: انتظارات باید معقول باشد تا از عهده طرفین برآید چرا که انتظارات زیاد در زندگی موجبات نارضایتی را فراهم می‌آورد و ممکن است از عهده طرفین برنیاید.

وی با بیان اینکه افراد نباید انتظار کامل بودن از یکدیگر داشته باشند، تصریح کرد: زوجین بهتر است مرزهای مشخصی را برای زندگی زناشویی خود مشخص کنند.

این عضو انجمن مشاوره ایران خاطرنشان کرد: افراد قوانین مشخصی برای زندگی خود داشته باشند و طرفین به صورت کامل و با آگاهی بدانند در زندگی خود و برای رسیدن به آرامش لازم است چه کارهایی انجام دهند و از انجام چه کارهایی ممانعت کنند.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..