سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲ مه ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاونت عملیات امداد و نجات به تشریح عملیات‌های امداد و نجات در استان‌های متاثر از سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک تشریح کرد.
معاونت عملیات امداد و نجات به تشریح عملیات‌های امداد و نجات در استان‌های متاثر از سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک تشریح کرد.

شاهین فتحی با اشاره به عملیات‌های سیل و آبگرفتگی در ۲۹ اسفند ماه، گفت: در این عملیات‌ها که ۱۲۲ امدادگر در قالب ۱۹ تیم امدادی فعالیت می‌کردند، پنج استان ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس و کرمانشاه متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و بر این اساس ۱۳ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین مورد امدادرسانی قرار گرفتند.

وی افزود: بر این اساس به ۵۲۸ نفر از سوی امدادگران سازمان امداد و نجات امدادرسانی شده است. البته در حال حاضر مفقودی شش نفر در شهرستان دیر در استان بوشهر گزارش شده و متاسفانه یک نفر هم در این شهرستان فوت شده است.

فتحی با بیان اینکه در این عملیات‌ها به ۱۷ نفر از مصدومان خدمات سرپایی دادیم،‌ ادامه داد:  در این عملیات‌ها ۸۵ نفر اسکان اضطراری یافته، ۴۴ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب‌ها رهاسازی شده و آب ۷۹ واحد مسکونی نیز از سوی امدادگران جمعیت هلال احمر تخلیه شده است. همچنین  ۲۱ تخته چادر، ۳۵۳ تخته پتو و ۱۱۲ تخته موکت در میان سیل‌زدگان توزیع شده است

وی با بیان اینکه در این عملیات‌ها ۱۲ دستگاه موتورپمپ و لجن کش استفاده شد، گفت:امدادرسانی در جهرم(فارس)،ایوان غرب(ایلام)،لالی(خوزستان) و سنقر(کرمانشاه) و عملیات جستجو مفقودین در دیر(بوشهر) همچنان ادامه دارد.

فتحی در ادامه با اشاره به عملیات‌های سازمان امداد و نجات در شش استان متاثر از برف و کولاک، گفت: استان‌های آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، فارس، قزوین و کردستان متاثر از برف و کولاک شدند که بر این اساس در قالب ۱۶ تیم، ۱۱ محور از این مناطق مورد امدادرسانی قرار گرفتند و به ۶۹۵ نفر نیز امدادرسانی شد.

وی افزود: طی این عملیات‌ها ۳۹ نفر اسکان اضطراری یافته و ۱۵۳ خودرو نیز از برف رهاسازی شدند.

فتحی تاکید کرد که امدادرسانی در کردستان ادامه دارد.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..