یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر دادگستری آمریکا با سفیر روسیه در واشنگتن در دوران رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری درباره مسائل مربوط به کمپین دونالد ترامپ گفت‌وگو کرده است.
وزیر دادگستری آمریکا با سفیر روسیه در واشنگتن در دوران رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری درباره مسائل مربوط به کمپین دونالد ترامپ گفت‌وگو کرده است.

به گزارش امروز آنلاین، براساس اطلاعات به دست آمده از پیام‌های ارسالی در حساب‌های کاربری سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در واشنگتن به مقامات مسکو درباره دیدارش با جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا که در آن زمان مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بود مشخص شد دو طرف درباره مسائل مربوط به کمپین انتخاباتی گفت‌وگو کردند.

این گزارش در حالی توسط روزنامه "واشنگتن پست" منتشر شده که سشنز اصرار دارد وی این کار را انجام نداده است.

براساس اظهارات یک مقام پیشین آمریکا سشنز و کیسلیاک مذاکرات جانبی درباره مواضع ترامپ درباره مسائل مربوط به روسیه و چشم‌انداز روابط مسکو واشنگتن در دولت ترامپ گفت‌وگو کردند.

کیسلیاک به مقامات مسکو درباره دیدار خود با سشنز اعلام کرده که آنها درباره مسائل مربوط به کمپین انتخاباتی و مسائل سیاسی که برای مسکو اهمیت دارد، گفت‌وگو کرده‌اند.

سشنز بعد از تایید آنکه با سفیر روسیه ملاقات داشته، خود را از تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا کنار کشید.

جف سشنز، دومین مقام بلندپایه کابینه دونالد ترامپ بود که به واسطه تماس با مقام‌های روس درگیر این رسوایی سیاسی شد.

پیشتر مایکل فلن، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ هم به دلیل تماسش با سفیر روسیه مجبور به استعفا شد. در حال حاضر پسر دونالد ترامپ هم در ارتباط با ملاقاتش با یک وکیل روس تحت فشار است.

چندی قبل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در صحبت‌های تندی گفت، اگر می‌دانست جف سشنز، وزیر دادگستری خود را از تحقیقات درباره روسیه کنار می‌کشد، او را برای این سمت انتخاب نمی‌کرد.

به تازگی سشنز در واکنش به انتقادهای تند دونالد ترامپ گفت، عاشق شغلش است و قصد دارد به خدمت در این سمت ادامه دهد.

سشنز یکی از اولین حامیان ترامپ در کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ و مشاور ارشد او درامور سیاسی و امنیت ملی بود.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..