پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

دیشب نسل سوم ساعت اپل با پشتیبانی از LTE و عمر باتری ‍۱۸ ساعته معرفی شد. در این مطلب به مرور جزئیاتی در مورد عمر باتری ساعت اپل در شرایط مختلف می‌پردازیم.
دیشب نسل سوم ساعت اپل با پشتیبانی از LTE و عمر باتری ‍۱۸ ساعته معرفی شد. در این مطلب به مرور جزئیاتی در مورد عمر باتری ساعت اپل در شرایط مختلف می‌پردازیم.

در صفحه‌ی مربوط به اطلاعات باتری ساعت اپل، این شرکت توضیحاتی در زمینه‌ی فرایند تست باتری ساعت جدیدش ارائه کرده که به شرح زیر است:

ساعت جدید اپل به‌قدری قدرتمند است که دوست دارید همیشه آن را بپوشید. ما نیز اطمینان حاصل کرده‌ایم که [محصول جدیدمان] از نظر عمر باتری بتواند تمام طول روز شما را همراهی کند. هدف ما دستیابی به عمر باتری ‍۱۸ ساعته پس از شارژ شبانه‌ی ساعت است و در محاسبه‌ی این عدد عواملی نظیر چک کردن وقت، دریافت اعلانیه‌ها، استفاده از برنامه‌ها و انجام یک تمرین ورزشی ۳۰ دقیقه‌ای را در نظر گرفته‌ایم.

تست باتری ساعت اپل در ماه آگوست سال جاری و به‌وسیله‌ی نمونه‌های اولیه از مدل‌های مجهز به چی‌پی‌اس و مدل‌های مجهز به جی‌پی‌اس و ارتباط سلولار انجام شد که هر دوی آن‌ها به آیفون نیز متصل بودند.

با اضافه شدن ارتباط LTE به ساعت اپل، تست باتری آن نیز، همانند تست باتری گوشی‌های آیفون شامل تست کارکرد باتری در زمان استفاده از ارتباط LTE می‌شود.

بنا بر ادعای اپل، در زمان اتصال به آیفون، حداکثر مدت زمان مکالمه‌ی ساعت اپل به ۳ ساعت می‌رسد. اما اگر در زمان مکالمه از ارتباط LTE نیز استفاده کنید، این مدت به یک ساعت کاهش می‌یابد. همین تفاوت مسئله‌ای قابل توجه است که احتمالا موجب منصرف شدن کاربران برای استفاده از ارتباط LTE شود.

در زمینه‌ی انجام تمرینات ورزشی، اپل تخمین می‌زند که بتوانید از ساعت جدید به‌مدت ‍۱۰ ساعت حین انجام تمرینات در فضای بسته و به‌مدت ۵ ساعت حین انجام تمرینات در فضای باز استفاده کنید. البته این اعداد مربوط به زمانی است که فقط از جی‌پی‌اس استفاده کنید؛ اگر قصد دارید حین تمرین از ارتباط LTE نیز استفاده کنید، مدت زمان شارژدهی به ۴ ساعت کاهش خواهد یافت. در این زمینه، اپل این توضیحات را ارائه داده است:

در تست‌های مربوط به تمرینات ورزشی، سنسور پایش ضربان قلب فعال بوده است. همچنین در تست‌های مربوط به تمرینات در فضای بسته، ساعت به‌طور دائم از طریق بلوتوث به آیفون متصل بوده و تست‌های مربوط به تمرینات در فضای باز نیز شامل استفاده از جی‌پی‌اس بدون اتصال به آیفون و استفاده از جی‌پی‌اس و ارتباط LTE بدون اتصال به آیفون بوده است.

اما یکی از موارد مثبت در مورد عمر باتری ساعت جدید اپل، میزان شارژدهی این گوشی جهت پخش موسیقی است که از ۶ ساعت و نیم به ‍۱۰ ساعت افزایش یافته است. البته این عدد مربوط به زمانی است که ساعت به‌وسیله‌ی ارتباط بلوتوث به آیفون متصل است؛ اما اپل در مورد شارژدهی ساعت حین استریم موسیقی از سرویس اپل موزیک به‌وسیله‌ی ارتباط LTE اطلاعاتی ارائه نکرده است.

در مجموع، اعداد ارائه شده قابل توجه هستند، هرچند ممکن است در برخی موارد اندکی ناامید کننده باشند. واضح است که استفاده از ارتباط LTE تاثیر زیادی روی عمر باتری ساعت جدید اپل خواهد داشت. اما اگر می‌خواهید از آیفون‌تان بی‌نیاز باشید، این بهایی است که باید برای آن پرداخت کنید.

منبع: zoomit.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..