یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گفت: هر گردشگر در کشور به اندازه ۳۰ بشکه نفت شغل ایجاد می کند و باید به این مهم توجه شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گفت: هر گردشگر در کشور به اندازه ۳۰ بشکه نفت شغل ایجاد می کند و باید به این مهم توجه شود.
علی اصغر مونسان عصر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: بودجه کشور ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است اما صندوق بازنشستگی و صندوق هایی که باید خودشان پول ایجاد می کردند نتوانستند و دولت ۴۵ هزار میلیارد تومان به آن ها کمک کرد.

وی افزود: دولت با ۱۵۰ هزار میلیارد تومان باید کشور را مدیریت کند و بخش عمده ای حقوق و مزایایی است که باید پرداخت شود.

دولت باید کوچک شود

معاون رئیس جمهور با تاکید بر این که دولت باید اقتصاد را واگذار کرده و خودش را کوچک کند،  متذکر شد: با این بدنه سنگین هر چه دولت در می آورد باید صرف هزینه های کشور کند.

مونسان با یادذوری اینکه دیگر شاهد نفت ۱۰۰ دلاری نخواهیم بود، اضافه کرد: قیمت نفت از ۵۰ تا ۶۰ دلار افزایش پیدا نخواهد کرد و کارشناسان باید برای بخش اقتصادی چاره اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه همین وضعیت اقتصادی در سال ۱۳۹۷ هم اتفاق میفتد، گفت: دولت چاره ای جز فعال کردن منابع بخش خصوصی ندارد.

مونسان با اشاره اینکه با ۵۰ میلیون تومان در بخش صنایع دستی می توانیم شغل قابل توجهی ایجاد کنیم، افزود: تمام تلاشم این است که حوزه گردشگری و میراث فرهنگی ما نمایشی نباشد و در حوزه اشتغال نقش ایفا کند.

وی افزود: هر گردشگر در کشور به اندازه ۳۰ بشکه نفت شغل ایجاد می کند و باید به این مهم توجه شود.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری اگر منتظر هزینه های دولتی باشیم اتفاقی نمیفتد، تاکید کرد:باید مدیران نگاه خود را به این حوزه تغییر دهند.

مونسان متذکر شد: هیچ حوزه بهتر از گردشگری  نمی تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به ظرفیت های حوزه گردشگری گلستان اشاره کرد و افزود: پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکان تا ۱۰ بهمن امسال آماده می شود و می تواند به توسعه گردشگری گلستان کمک کند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..