پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ایران از ابتدا حامی سوریه به خصوص در امور مشاوره نظامی بوده است و همین همکاری باعث شده تا در صحنه نبرد اتفاقات خوبی رخ دهد.
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ایران از ابتدا حامی سوریه به خصوص در امور مشاوره نظامی بوده است و همین همکاری باعث شده تا در صحنه نبرد اتفاقات خوبی رخ دهد.
 سردار علی عبدالهی در حاشیه همایش آینده پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت و در جمع خبرنگاران درباره سفر سرلشکر باقری به سوریه اظهار کرد: هدف از سفر سرلشکر باقری به سوریه تقویت تعامل با نیروهای مسلح سوریه است.

وی افزود: ایران از ابتدا حامی سوریه به خصوص در امور مشاوره نظامی بوده است و همین همکاری ها و همفکری ها باعث شده تا در صحنه نبرد اتفاقات خوبی رخ دهد.

عبداللهی در پایان یادآور شد: بازدید سرلشکر باقری در پاسخ به دعوت وزیر دفاع و رئیس ستاد کل ارتش سوریه بوده که باعث همبستگی بیشتر خواهد شد.

فرمانده سپاه ورامین:می‌خواهند ما را با دیوانگی ترامپ بترسانند

داوود اصغری، با حضور در جمع تعدادی از فعالان سیاسی ورامین طی سخنانی اظهار کرد: سیاست های پشت پرده آمریکا این گونه رقم خورد که دست چدنی که یک دستکش مخملی روی آن کشیده بودند، به دنیا نشان داده شود.

وی بیان داشت: امروز آمریکا حتی از طرف متحدین خود هم مورد انتقاد است و این یک دستاورد بزرگ برای ما شده تا همه کسانی که مدعی مذاکره بودند به خوبی بفهمند که با مذاکره با آمریکا نتیجه ای که مد نظر است به دست نمی آید و در هیچ جای تاریخ نمی توان دید که یک ابر قدرت برای خواسته هایش حد و مرزی قائل باشد و عاقبت کسانی که با آمریکا و مستکبرین سازش کرده اند هم در دوران انقلاب دیده ایم.

اصغری در ادامه گفت: امروز می گویند که ایران کشور حامی تروریست است، ایرانی که آمریکا می خواست در سرنوشت ملت آن دخالت کند و کودتای ۲۸ مرداد را به راه انداخت و عاقبت افرادی مثل قذافی ها، یاسر عرفات ها و صدام ها را نیز دیده ایم، کسانی که فکر می کردند با سازش با آمریکا و مستکبرین می توانند جایگاهی برای خود داشته باشند ولی اینطور نشد، امروز هم آل سعود مرتکب همان اشتباه شده است.

وی در ادامه بیان داشت: ژاپنی ها نیز از کسانی هستند که درگیر سازش با آمریکایی ها مانده اند، آنها برای آزاد کردن چند جزیره کشور خود سالها است که به آمریکا امتیاز می دهند، ترکیه نیز ۳۰ سال به دنبال این است که به اتحادیه اروپا وارد شود و هنوز نتیجه ای نگرفته و این عاقبت سازش است.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین با بیان اینکه باید در برابر ظلم و زور ایستاد و مقاومت کرد گفت: ایستادگی در برابر مستکبرین درسی است که حضرت امام به ما داده است، دشمن با استفاده از سیاست می خواهد کشور ما را جنگ طلب جلوه دهد و یک دوقطبی جنگ و صلح در مملکت ما ایجاد کند که بتوانند از این شکاف بین مردم بهره ببرند.

وی با اشاره به درس هایی که امام حسین(ع) به ما داده است افزود: امام حسین(ع) درس ایستادگی را به ما آموخته است و وقتی که ما شعار مرگ بر آمریکا می دهیم همین ایستادگی در مقابل ظلم است و لبیک به ندای امام حسین(ع) از اعماق تاریخ چرا که ما شاگرد مکتب امام حسین (ع) هستیم.

اصغری در ادامه اظهار داشت: ممکن است برخی به دنبال این باشند که بخواهند ما را با دیوانگی ترامپ بترسانند و بگویند که ممکن است به کشور ما حمله کند اما باید به هوش باشیم و بدانیم که این کار دسیسه ای برای از بین بردن ما است، همان کاری که ابن زیاد زمان ورود به کوفه انجام داد و عده ای را ترساند و گفت: اگر کسی بخواهد صحبتی بکند من قلع و قمعش می کنم و مردم ترسیدند و امام را تنها گذاشتند، باید بدانیم که تاریخ در حال تکرار است و ما نباید به اون روز دچار شویم.

وی با اشاره به وضعیت آمریکا گفت: کشوری با ۱۹ هزار میلیارد دلار بدهی، ۴۳ ملیون نفر زیر خط فقر، ۲۵ میلیون خانواری که نگران معیشت خود هستند، یک کشور ورشکسته اقتصادی است که کارخانه های بزرگ به علت گرانی این کشور را ترک می کنند و عدم توانایی آمریکا در به روز کردن تجهیزات نیروی نظامی در دنیا نشان از ضعف آمریکا می باشد و خود ترامپ هم در مبارزات انتخابی گفت؛ آمریکا تا سال ۲۰۳۵ دوام نخواهد آورد و دچار فروپاشی خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین در پایان بیان داشت: رمز پیروزی ما ایستادگی و مقاومت است و لذا نباید بترسیم و با فرمان گرفتن از ولی فقیه تا ۱۵ الی ۲۰ سال دیگر به نقطه ای برسیم که می خواهیم.

سردار وحیدی: تمدن نوین اسلامی یک مرجع بزرگ برای ترسیم آینده کشور است

سپاه نیوز نوشت: سردارسرتیپ احمد وحیدی درهمایش آینده‌ پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت، با بیان اینکه ما چشم‌انداز کلی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ترسیم آینده کشور را در اختیار داریم، افزود: معارف ما مشهون از توجه به آینده است و قرآن کریم هم بارها این موضوع را یادآور شده است.

وی افزود: در فرهنگ مهدوی ما عالی‌ترین معارف، توجه به آینده است، لذا آینده‌پژوهی در مکتب اسلام و اهل بیت(ع) دارای پشتوانه نظری بسیار محکم بوده و ما باید به حکم عقل و شرع به آینده توجه داشته باشیم.

سردار وحیدی با بیان این که ما امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که در تعارضات مختلفی به سر می‌برد، بیان داشت: امروزحکومتی مانند آمریکا به دنبال ترسیم آینده جهان بشریت است و بی‌ پروا از ترسیم نظم نوین آینده جهان صحبت می‌کند و در نظم مورد نظر آنها کشورهای اسلامی و مسلمانان همواره نادیده گرفته می‌شوند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه رفتارهای ترامپ به انسان‌های وحشی بیشتر شبیه است تا انسان های متمدن، گفت: آیا چنین حکومت پوسیده‌ای آینده جهان را می‌خواهد بسازد و آیا قرار است عده کوچکی از صهیونیست‌ها بر جهان حاکم باشند و‌ آیا در آینده مرتجعان عرب منطقه می‌خواهند در دامن سردمداران جنگ‌های صلیبی دست و پا بزنند؟ آیا بناست جهان اسلام همواره چند پاره بوده و در پس دیگر مذاهب جهان قرار گیرد؟ با توجه به این مسائل اگر نتوانیم به خوبی آینده تحولات جهان را تشخیص دهیم، دوباره گرفتار مسیر طولانی اسارت به دست قدرت‌ها می‌شویم.

وی با بیان این که ما چشم‌انداز کلی و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب در ترسیم آینده کشور را در اختیار داریم، افزود: تمدن نوین اسلامی یک مرجع بزرگ برای ترسیم آینده کشور است و فروپاشی نظام مجعول صهیونیستی یک افق روشن برای آینده بوجود می‌آورد.

سردار وحیدی ادامه داد: اتحاد اسلامی قطب بزرگ جهانی در آینده است و ما باید به نقطه‌ای برسیم که کسی به خود جرات ندهد تا مسلمانان را در سرتاسر جهان مورد ستم و له کند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تصریح کرد: برای نیل به این هدف راهی جز اندیشیدن به تمدن نوین اسلامی و آینده ‌پژوهی تحولات آینده نخواهیم داشت.

وی افزود: اگر کسانی که در غرب زندگی می‌کنند حیات سعادت مندانه‌ای داشتند به هر وسیله‌ای برای خروج از این سبک زندگی متمسک نمی‌شدند تا جایی که حتی حاضرند به داعش بپیوندند.

سردار وحیدی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های دفاعی نیز می‌بایست آینده‌پژوهی در عرصه‌های تخصصی توسعه یابد و این همایش هدفش آن است تا بتواند گام نخست را در این هم‌افزایی بردارد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی ادامه داد: ما با داشتن سازمانی هدفمند و با تاسی به آینده و چشم‌انداز راه درست را می‌پیماییم.

وی در پایان گفت: آینده جهان از آن مکتب اهل‌ بیت(ع)‌ و تفکر سازنده این مکتب است و افق‌های روشنی را پیش روی جهان بشریت قرار خواهد داد.

واکنش جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله به "شاخ و شانه" کشیدن ترامپ

تسنیم نوشت:

سردار محمد کوثری جانشین قرارگاه ثارالله در گردهمایی رزمندگان سپاه تهران که عصر امروز در حسینیه فاطمه الزهرا(ع) برگزار شد، اظهار داشت: طی وظیفه‌ای که به‌عهده بنده و سردار یزدی به‌منظور جانشینی فرمانده قرارگاه ثارالله و فرماندهی سپاه تهران گذاشته شد قرار بر این شد تا با برگزاری این جلسات، در پادگان مقدس ولی‌عصر(عج) و با حضور رزمندگانی که از همین مکان عازم جبهه شدند نشست‌هایی برگزار شود که به نام میثاق و همانند همایش‌هایی در دوران دفاع مقدس باشد.

وی افزود: هدف ما از این سلسله گردهمایی‌ها این است که در مقاطع مختلف با همان روحیه اوایل انقلاب و دفاع مقدس که این پادگان یکی از پادگان‌های شاخص جذب و اعزام نیرو به جبهه‌ها بود بار دیگر با شهدا و امام شهدا و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنیم.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: ما باید به دشمنان این خبر را برسانیم که تا آخرین قطره خونمان راه شهدا را ادامه خواهیم داد و گوش به فرمان رهبری معظم انقلاب تا آخرین نفس ایستاده‌ایم.

سردار کوثری با اشاره به اظهارات ضد ایرانی ترامپ تصریح کرد: این روزها که دشمنان ما به‌ویژه رییس جمهور آمریکا در حال شاخ و شانه کشیدن در فضای رسانه هستند ما تصمیم گرفتیم که با برگزاری این‌گونه گردهمایی‌ها به آنها اعلام کنیم که ما بسیجیان دوران دفاع مقدس همچنان با قدرت در صحنه مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی تا آخرین نفس حضور داریم. هرچند که امروز شاهد هستیم که جوانان انقلابی بسیاری در این مسیر آماده‌اند تا جان خود را فدا کنند.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..