دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ ۲۵ مارس ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

از دیدگاه مطران صلیبا، عاشورا عبارتست از۱۰ روز سوگواری همراه با امید به قیام، خیزش وزندگی دوباره است که مسلمانان شیعه در سوگ امام حسین بن علی علیهما السلام انجام می دهند.
از دیدگاه مطران صلیبا، عاشورا عبارتست از۱۰ روز سوگواری همراه با امید به قیام، خیزش وزندگی دوباره است که مسلمانان شیعه در سوگ امام حسین بن علی علیهما السلام انجام می دهند.
 اسقف کلیسای ارتدوکش مسیحیان سریانی لبنان معتقد است: از آنجا که ایثارگری و درد عنوان شهادت امام حسین(ع) بود، شایسته است که بین مناسبت شهادت آن حضرت(ع) و حضرت مسیح(ع) ارتباط نزدیکی وجود داشته باشد؛ شهادت امام حسین(ع) در ذهن و خاطره مسیحیان، مناسبت جاودانه ای است که امام حسین(ع) را به نمادی تبدیل کرده است که جهانیان به آن اقتدا می کنند. از دیدگاه مطران صلیبا، عاشورا عبارتست از۱۰ روز سوگواری همراه با امید به قیام، خیزش وزندگی دوباره است که مسلمانان شیعه در سوگ امام حسین بن علی علیهما السلام انجام می دهند.

صلیبا با اشاره به اینکه عاشورا اشاره ای به پایبندی به ارزشها، دین و ایثارگری است، اظهار کرد: امام حسین(ع) می توانست از حکمی که  کینه توزان و توطئه چینان و قاتلانش برایش صادر کرده بودند، فرار کند اما با ایثارگری  در راه اصول و ارزشهای خود، به نماد حفظ ایمان و جانفشانی در راه ارزش ها و اصول تبدیل شد.

وی افزود: در این مناسبت پایبندی متمایز شیعیان را برای جاودانه ساختن مردان صالح از طریق پایبندی به انجام تعهداتشان می بینیم و امام حسین در مقدمه اینهایی قرار دارد که همه چیز خود را در راه این اصول فدا کردند.

اسقف کلیسای سریانی لبنان در ادامه با اشاره به اینکه امام حسین (ع) کجا و کسانی که ایشان را به شهادت رساندند، کجا، تصریح کرد: امام حسین(ع) در نزد انسان های صالح و نیکوکار جاودانه است در حالی که اینها تحقیر شده و مذموم هستند و حتی درنزد بستگانشان مقبولیتی ندارند؛ به همین دلیل است که می بینیم عاشورا مناسبتی است که مردم را به سوی اقتدا به افراد صالح هدایت می کند.

او در پایان با اشاره به اینکه باید نور حضرت مسیح  راه را برای مردم روشن کند تا اعمال صالح آن حضرت را ببینند و نیاکانش را گرامی بدارند، یادآور شد: اگر امام حسین(ع) حیاتش را در راه کرامت انسان قربانی نمی کرد امروز در جهان جاودانه نبود؛ آن حضرت از زمان شهادتش تا به امروز محل احترام و تجلیل جهانیان است.
منبع: شفقنا

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..