سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴ اوت ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که ورزش یوگا را انجام می‌دهند احساسات‌شان را بهتر بروز می‌دهند و موفق‌تر نیز هستند. تمرینات یوگا در افراد احساس رهایی و آسودگی می‌بخشد بنابراین آنها بهتر می‌توانند از شر ناراحتی‌ها، گریه‌ها و افسردگی‌ها رهایی یابند.
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که ورزش یوگا را انجام می‌دهند احساسات‌شان را بهتر بروز می‌دهند و موفق‌تر نیز هستند. تمرینات یوگا در افراد احساس رهایی و آسودگی می‌بخشد بنابراین آنها بهتر می‌توانند از شر ناراحتی‌ها، گریه‌ها و افسردگی‌ها رهایی یابند.

امروز آنلاین، پرستو کریم زاده- رشته‌های ذهن در فعالیت‌هایی مثل یوگا، طب سوزنی، مدیتیشن، کایروپراکتیک و... طی ۱۰ سال گذشته در ایالات متحده آمریکا مورد توجه زیادی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۳ ۲ درصد از بزرگسالان، تمرینات یوگا انجام می‌داده‌اند. در سال ۲۰۱۶، ۱۵ درصد آمریکاییان بالای ۱۸ سال در این رشته فعالیت می‌کرده‌اند و ۳۴ درصد دیگر نیز در رشته‌های دیگر.

موسسات علمی سلامت عمل مدیتیشن را یادگیری نظم درونی نامیده‌اند. موقعیت فیزیکی و تکنیک تنفس سبب آرامشی به نام مدیتیشن خواهد شد که حالت ذهنی را تغییر می‌دهد. از لحاظ فنی تمرینات فیزیکی که به عنوان یوگا انجام می‌شود، بسیار روحانی‌تر از آن عمل ورزشی است که نام‌گذاری شده است. این ترکیب حالات روحی با حالات فیزیکی تکنیکی که به شیوه‌های مذهبی هند متصل است، سبب تعادل بین بدن، ذهن و آرامش می‌شود. در دانش‌های روانشناختی یوگا را «حضور» می‌نامند.

بنابراین یوگا تا این لحظه در جهان به نام آرامش و حضور نامیده می‌شود.

Image result for Yoga
آساناهای مختلف یوگا یعنی حرکات تمرینی آن، سبب باز شدن راه‌های حسی درونی می‌شود. محققان یافته‌اند که در حرکت کبوتر، بیشتر افراد دچار گریه می‌شوند. اما این گریه به نوعی تخلیه کامل احساسات محسوب شده و گریه آرامش نام‌گذاری می گردد.

در بسیار از حرکات می‌توانید این تخلیه احساسی را تجربه کنید. جریان انرژی در بدن به هفت قسمت تقسیم می‌شود که به آنها چاکرا می‌گویند. هر کدام از این چاکراها می‌تواند در جریان، خوردن و خوابیدن، تصادف، صحبت کردن، فکر منفی و... دچار بستگی یا بلوکه شدن شوند. بنابراین جریان انرژی در حال حرکت بدن ما، مانند ابرهای آسمان، ناگهان متوقف می‌شود در این حالت فرد دچار آسیب روحی و سپس فیزیکی می‌گردد و جریان انرژی او نیز سبب عدم تعادلی بدن، احساسات و افکار می‌شود.

انرژی های در جریان تمرینات یوگا، راه اندازی و تقویت سیستم عصبی را به عهده دارد. در یوگا، تعمل واقعی روی بدن و احساسات صورت می‌گیرد در نتیجه سبب تعادل تمام احساسات بدن می‌گردد و فرد یاد می‌گیرد احساسات ناراحتی و خوشحالی خود را چگونه بروز دهد که منجر به خرابی روحی و جسمی خودش نشود.

یکی از دلایلی که یوگا می‌تواند مانع استرس شود، دقیقا همین است!

 

ترجمه: پرستو کریم زاده

 

منبع: http://health.howstuffworks.com/wellness/diet-fitness/yoga/yoga-makes-people-super-emotional-why.htm

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..