جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کمی شیرین و کمی ترش است. طعم شگفت انگیز آن با مخلوط پوست و دانه‌هاش شاید کمی گس به نظر برسد اما می‌تواند روند پیری را کاهش دهد، ریزش مو، بیماری‌های قلبی، کم خونی، آلزایمر، هضم، تقویت استخوان، قند خون و فشار خون، سرطان پروستات و بیماری‌های عروقی را از بین ببرد.
کمی شیرین و کمی ترش است. طعم شگفت انگیز آن با مخلوط پوست و دانه‌هاش شاید کمی گس به نظر برسد اما می‌تواند روند پیری را کاهش دهد، ریزش مو، بیماری‌های قلبی، کم خونی، آلزایمر، هضم، تقویت استخوان، قند خون و فشار خون، سرطان پروستات و بیماری‌های عروقی را از بین ببرد.

امروز آنلاین، پرستو کریم زاده- آب انار میوه خاورمیانه است که سرشار از آنتی اکسیدان‌هاست. مصرف روزانه آب انار می‌تواند قلب را از هر بیماری ایزوله کند. ترکیبات فنل بالا در آب انار آن را به عنوان بمبی برای تصفیه سموم بدن تبدیل می‌کند.

ارزش غذایی آب انار

آب انار منبع خوب انرژی، فیبر غذایی، پروتئین؛ مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، روی و سدیم است. آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌های مختلف K، C، فولات، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و مقدار متوسطی از ویتامین E را یک جا با یک لیوان آب انار به بدن می‌رساند.

تاخیر در پیری

آب انار دارای خواص ضدپیری است. یعنی روند پیری را با از بین بردن چین و چروک‌های پوست، بازسازی سلول‌های پوستی، پیشگیری از پرفشاری لکه‌ها کاهش می‌دهد.

تقویت مو

مصرف منظم آب انار به فولیکول‌های مو کمک می‌کند تا تقویت شود و کمتر دچار ریزش و موخوره می‌شود.

سلامتی قلب

آنتی اکسیدان تاثیر مستقیم روی سلامت قلب و عروق دارد چون کلسترول بد خون را از بین برده و مانع اتصال شریان‌های خونی می‌شود. با توجه به تقویت جریان‌های عروقی از طریق آنتی اکسیدان‌ها بنابراین اثرات ضد آتروژنیک از روی قلب برداشته شده و با افزایش مقدار HDL خوب خون به آن کمک می‌کند.

کاهش کم خونی

منبع خوب آهن در دانه‌های زیبای انار وجود دارد. نتیجه کاهش آهن خون، کم خونی است. ویتامین K موجود در انار مانع لخته شدن خون در نتیجه با بالا بردن فولات مورد نیاز خون، گلبول‌های ضروری قرمز خون را به آن می‌رساند.

هضم غذا

مقدار بالای فیبر محلول و نامحلول در آب انار کمک به هضم و تنظیم حرکات روده می‌کند. در نتیجه سبب عملکرد صاف معده می‌شود. یعنی به نحوی دستگاه گوارش را تصفیه می‌کند. آب انار در ایجاد گرسنگی و کنترل تشنگی نقش موثری دارد. هیچ چربی بد و اشباع ندارد بنابراین بهترین نوشیدنی برای معده و کبد است.

سلامت استخوان

التهاب استخوان، پوکی و آرتروز با نوشیدن یک آب انار مهار می‌شود. آب انار آنزیم‌های مسئول شکستگی غضروف‌های مفصلی را در خود دارد.

کاهش فشار خون

 افرادی که فشار خون بالایی دارند می‌توانند با نوشیدن یک لیوان آب انار این فشار را در پلاکت‌های خونی کمتر کنند چرا که انار دارا پتاسیم است.

جلوگیری از سرطان

مطالعات نشان می‌دهد که دانه‌های انار با داشتن آنتی اکسیدان‌ها مانع رشد سلول‌های سرطانی در ریه، پروستات، پتان و... می‌شود. آب آنار سلول‌های سفید خون را تحریک کرده و سبب خنثی شدن سموم بدن می‌شود.

آلزایمر

آب انار برای بهبود سلامت مغز مفید است. پانالالژین‌های موجود در انار عفونت‌های بافت‌های عصبی را که سبب آسیب‌رساندن به سلول‌های مغزی می‌شود از بین می‌برد. حفاظت از حافظه توسط تقویت سلول‌های ایمنی آن به وسیله آب انار امکان‌پذیر می‌گردد بنابراین در پس رفت بیماری آلزایمر نقش اساسی دارد.

منبع: https://www.organicfacts.net/pomegranate-juice.html?utm_source=onesignal8oct17

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..