سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹ فوریه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سارقان با چاقو و هفت‌تیر به جان ساکنان مجتمع مسکونی افتادند

پلیس با انتشار تصاویر دو سارق از شهروندان خواست تا این زورگیران را که با چاقو و هقت‌تیر اقدام به سرقت کرده‌اند، شناسایی کنند.
پلیس با انتشار تصاویر دو سارق از شهروندان خواست تا این زورگیران را که با چاقو و هقت‌تیر اقدام به سرقت کرده‌اند، شناسایی کنند.

پلیس با انتشار تصاویر دو سارق از شهروندان خواست تا این زورگیران را که با چاقو و هقت‌تیر اقدام به سرقت کرده‌اند، شناسایی کنند. در ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه مورخه ۱۳۹۶/۰۶/۲۰ از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در یک مجتمع مسکونی در خیابان محمدعلی جناح، به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام شد.با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد دو جوان حدودا ۳۰‌ساله که یکی از آنها کت و شلوار و دیگری شلوار و پیراهن جین آبی رنگ به تن داشتند، با تهدید اسلحه اقدام به سرقت بیش از ۷۰‌میلیون تومان پول و طلاجات ساکنان مجتمع کرده و پس از محبوس کردن افراد مجتمع از محل متواری شدند.با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات میدانی

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت به تحقیق از اهالی مجتمع مسکونی پرداختند که در همان تحقیقات اولیه مشخص تمامی اهالی این مجتمع از بستگان نزدیک یکدیگر هستند. یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۰:۵۵ صدای جیغ کشیدن خواهرم که دیوار به دیوار و در یک طبقه زندگی می‌کنیم، شنیدم؛ اول اعتنا نکردم اما پس از دقایقی جهت پیگیری موضوع به درب خانه خواهرم رفتم. زنگ زدم اما خواهرم در را باز نکرد! با کلید یدک، به همراه پدر و مادرم [ که در طبقه پایین زندگی می‌کنند] و پسرم وارد خانه‌ خواهرم شدیم که دیدیم دو جوان غریبه‌ حدودا ۳۰‌ساله داخل خانه خواهرم هستند؛ آنها خواهرم را در یکی از اتاق‌ها و دختر ۶‌ساله‌اش را نیز در اتاقی دیگر حبس کرده بودند. یکی از این افراد به سمت ما آمد؛ اسلحه‌اش را به سمت من گرفت؛ دست و پای پسرم را بست و اسلحه را روی سر پسرم گذاشت؛ تهدید کرد که اگر طلا و پول ندهیم، پسرم را خواهد کشت و در ادامه مرا به زور به طرف اتاق خواب برد و اسلحه را به سمت من گرفت؛ من تمام طلاهای خودم را به او دادم اما او دست بردار نبود و دائما محل گاوصندوق را از من می‌پرسید اما ما در خانه گاوصندوق نداریم؛ نهایتا آنها همگی ما را در یکی از اتاق محبوس کرده و پس از زدن اسپری فلفل، در اتاق را بسته و از خانه خارج شدند. شاکی دیگر که سارقان با ورود به خانه‌اش اقدام به حبس کردن او و دختر شش‌ساله‌اش کرده بودند نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با دختر ۶‌ساله‌‌ام داخل خانه بودیم که زنگ در واحد ما را زدند؛ دختر ۶‌ساله‌ام در را باز کرد که ناگهان دو نفر با اسلحه وارد منزل شدند؛ من جیغ کشیدم؛ آنها با مشت و لگد به جانم افتادند و مرا به داخل یکی از اتاق‌ها انداختند و دختر شش‌ساله‌ام را نیز گروگان گرفتند؛ گفتند: «هرچه طلا و پول داری بگو کجاست». تمام صورت و دهان و گردنم خونی شده بود؛ جلو دهان دخترم را گرفته بودند و دائما تهدید می‌کردند که «بچه‌ات را می‌بریم» که در همین زمان خواهرم به همراه پدر و مادرم و پسرش وارد خانه شدند و غیره.

شکار تصویر سارقان مسلح

کارآگاهان با بررسی مجتمع مسکونی محل سرقت اطلاع پیدا کردند که پارکینگ و درب ورودی مجتمع دارای دوربین‌های مداربسته است؛ بلافاصله تصاویر دوربین‌ها مورد بررسی قرار گفت و با راهنمایی شکات پرونده، تصاویر دو سارق مسلح مورد شناسایی قرار گرفت. مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی و دستگیری این دو سارق مسلح، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر این دو متهم از سوی بازپرس صادر شده؛ لذا از تمام شهروندانی که موفق به شناسایی تصاویر این دو نفر شدند، درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، محل سکونت و تردد این افراد را از طریق شماره تماس‌های ۵۱۰۵۵۵۰۱ و ۵۵۳۸۱۰۳۶ در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..