پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

حمیدرضا جهانیان، مالک باشگاه نفت تهران مدتی است که امتیاز این تیم را خریده و تلاش می‌کند چاره‌ای برای شرایط عجیب این باشگاه بیندیشد.
حمیدرضا جهانیان، مالک باشگاه نفت تهران مدتی است که امتیاز این تیم را خریده و تلاش می‌کند چاره‌ای برای شرایط عجیب این باشگاه بیندیشد.
 حمیدرضا جهانیان، مالک باشگاه نفت تهران در گفت و گو با روزنامه قانون

*سال ۸۶ یا ۸۷ بود که ما برای خریدن تیم پرسپولیس خیز برداشتیم. در آن زمان پرسپولیس دچار بحران شده بود و به ما پیشنهاد خرید این تیم را دادند. ما مذاکراتی کردیم که به نتیجه نرسیدیم.

*برند پرسپولیس، برندی است که نزدیک به ۳۰ میلیون هوادار دارد. من یک طرح اقتصادی برای ۳۰ میلیون هوادار این تیم نوشته بودم. من ورزش را صنعت می‌بینم که یک اقتصاد پردرآمد است اما در چهارچوب خودش حرکت نمی‌کند؛ به نظر من در فوتبال باید تجار باشند، نه مدیران ورزشی. کار مدیر ورزش، ارنج کردن تیم است اما از این چیدمان و لوگو ما باید پول دربیاوریم. من در آن طرح اقتصادی، تعاونی مسکن برای هواداران، کارخانه‌ها و شغل‌های مختلف، برای ۳۰ میلیون جمعیت برنامه‌ریزی کردم. می‌خواستیم بحث مسکن، ازدواج و شغل‌شان را حل کنیم. یک بیزینس عجیبی بود که زمانی که مدیران دیدند، باورشان نمی‌شد و می‌گفتند این برنامه متعلق به یک دولت بود.

*ما تلاش خودمان را کردیم ولی طرفین مقابل ما متوجه برنامه‌های‌مان نشدند، فقط گفتند ما مطالعه می‌کنیم و به شما خبر می‌دهیم. مدیران بالادستی استقبال کردند ولی مدیران میانی و مدیران انتهایی متوجه نمی‌شدند حرفی که ما می‌زنیم، چه معنی دارد. گفتند که امکان واگذاری پرسپولیس وجود ندارد و شورای امنیت اجازه نداده، ما نیز ادامه ندادیم. تا این بحث نفت وسط آمد.

*من با خصوصیات اخلاقی او (علی کریمی) آشنا نبودم و فکر نمی‌کردم کسی که اسطوره است، چنین رفتار و برخوردی داشته باشد. برای من خیلی عجیب بود. او وقتی سرمربی تیم شد و پیش من آمد، گفتم من از شما نتیجه می‌خواهم، برایم مهم نیست که چه کار می‌کنی، من امکانات می‌دهم، مشکلاتی را که سر راه هست ، حل می‌کنم و شما نتیجه بگیر.

*بعد از شروع کارمان، علی کریمی اعلام کرد که شخصی به نام علیپور باید به تیم اضافه شود. او خیلی اصرار داشت که ما از این شخص استفاده کنیم.

آمده بود و تقاضا داشت که مدیرعامل بشود. من گفتم مشکلی وجود ندارد. شما مدیر عامل شوید اما به هر ترتیب او از ما جدا شد.

از روزی که ما با علیپور قطع رابطه کردیم، رفتار کریمی نیز عوض شد. من بخش خصوصی هستم، دولت نیستم که کارمندم قهر کند و یا رسانه‌ها به دروغ حرف‌هایی بزنند و من سریع باج دهم که چنین نکنید. وقتی دیدم با من همراه نیست و رفتارش در جهت عکس است ،خیلی راحت کنارش گذاشتم.

*کریمی با ما زاویه پیدا کرد و من متوجه رفتارها و برخوردهایش می‌شدم. همین باعث شد که مقابل تیم پیکان، بازی را واگذار کنیم ‌و به رختکن رفتم. بازیکنان انتظار داشتند که من پرخاش کنم اما از آن‌ها تشکر و تقدیر کردم. گفتم باید تمرین و همکاری‌تان با علی کریمی بیشتر شود، بیشتر به حرف‌های ایشان توجه کنیدو کادر فنی را جدی‌تر بگیرید. تا اینکه در یک مصاحبه ، سیاه‌نمایی کرد و برای من خیلی عجیب بود که چرا چنین مصاحبه‌ای انجام شد.او گفت «تغییرات در نفت در حد نام مالک باشگاه بود». می‌توان بی‌تفاوت بود ولی من هیچ وقت به این شکل زندگی نکردم. من این مصاحبه را برای او فرستادم که ببینم تایید می‌کند یا خیر؟ برایم نوشت به فکر مربی باشید، من تا بازی سپاهان (سرمربی) هستم.

*با وجود اینکه او رفته و از ما شکایت کرده اما من چنین کاری نخواهم کرد. علی کریمی خیلی بد صحبت کرد ولی به هر حال باید یک فرقی بین یک فوتبالیست و یک تاجر و یک کارمند باشد. تا جایی که امکان دارد، با گفت‌وگو مشکل را حل می‌کنیم. من منتظرشان هستم که بیایند ولی هنوز نیامده‌اند. قاعده‌اش این است که بیایند و تکلیف ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون تومانی را که از من گرفته‌اند، مشخص کنند.

*او (میشل سالگادو) گفت که اشتباه کردید. گفت در ایران، سرمایه‌گذاری در ورزش اشتباه است. به من گفت شما یک تاجر بزرگ در اروپا و کشورهای عربی هستید، چرا دارید چنین اشتباهی را می‌کنید؟ اواز ابتدا می‌گفت اشتباه است و من می‌گفتم نه.

*فردوسی‌پور متاسفانه اخلاق خیلی بدی دارد، به او گفتم یک بار تغییر سیاست بده، الان چندین سال است که منفی‌ها را بولد می‌کنی و روی آن مانور می‌دهی که این خیلی بد است. ۶ ماه، نکات مثبت تیم‌ها و افراد را برجسته کن. در فوتبال روز دنیا، کاکا در تیم برزیل در مراسم خداحافظی چند قطره اشک ریخت، رسانه‌های ما چه کار کردند؟ اما بازیکنان ما در تنهایی و خلوت خودشان دست خیلی‌ها را می‌گیرند. خیلی کمک‌های خاصی می‌کنند. بزرگ‌تری می‌کنند و بین دو نفر صلح برقرارمی‌‌کنند. چرا روی این‌ها دست نمی‌گذاری؟ چرا این‌ها را برجسته نمی‌کنید؟

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..