یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

باوجود مخالفت های جهانی

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا روز دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی نیمه اول سال ۲۰۱۷ به احداث هشت هزار واحد مسکونی غیر قانونی در اراضی اشغالی فلسطینی ادامه داد.
تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا روز دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی نیمه اول سال ۲۰۱۷ به احداث هشت هزار واحد مسکونی غیر قانونی در اراضی اشغالی فلسطینی ادامه داد.

به گزارش امروز آنلاین، این گزارش که از سوی بخش روابط خارجه اتحادیه اروپا منتشر شده است، می افزاید: در صورت اتمام عملیات احداث این شهرک های غیر قانونی، حدود ۳۰ هزار اسرائیلی در کرانه باختری و قدس شرقی طی سال های آینده ساکن خواهند شد.

این گزارش تاکید می کند: گسترش شهرک های صهیونیستی مغایر با قطعنامه های شورای امنیت و سیاست های اتحادیه اروپا است.

اتحادیه اروپا همچنین در این گزارش اعلام کرد: ۲۰۸ هزار صهیونیست هم اکنون در قدس شرقی و ۳۹۹ هزار صهیونیست نیز در کرانه باختری زندگی می کنند.

پیش تر نیکولای میلادینوف هماهنگ کننده سامان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه در جلسه شورای امنیت گفته بود: اسرائیل هیچ گاممی برای توقف شهرک سازی ها در سرزمین های اشغالی بر اساس قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت بر نداشته است.

اقدامات رژیم صهیونیستی درحالی صورت می گیرد که شورای امنیت سازمان ملل سوم دی ماه ۹۵ (۲۳ دسامبر ۲۰۱۶) قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد.

۱۴ عضو شورای امنیت سازمان ملل از جمله چهار عضو دائم این شورا شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا بود که به این قطعنامه رای ممتنع داد.

در این قطعنامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین «فاقد مشروعیت قانونی» توصیف شده است.

با وجود تصویب این قطعنامه در عالی ترین نهاد بین المللی که مسئول تامین امنیت ملل جهان معرفی می شود، مقام های رژیمصهیونیستی و در راس آنها بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم همواره اعلام کردند که به این قطعنامه پایبند نخواهند ماند.

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..