سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

علی دایی با پیگیری قرارداد خود با پرسپولیس قصد دارد مبلغ سال سوم حضور در این باشگاه به همراه جریمه و مالیات سال دوم و سوم قرارداد با سرخپوشان را دریافت کند.
علی دایی با پیگیری قرارداد خود با پرسپولیس قصد دارد مبلغ سال سوم حضور در این باشگاه به همراه جریمه و مالیات سال دوم و سوم قرارداد با سرخپوشان را دریافت کند.

شب گذشته در دقایق پایانی برنامه نود علی دایی سرمربی پرسپولیس روی خط آمد و با محکوم کردن علی اکبر طاهری به دروغگویی اعلام کرد تا ریال آخر حق خود را از پرسپولیس خواهد گرفت و مسئول این مساله کسی جز مدیرعامل اسبق پرسپولیس نیست. ماجرای شکایت علی دایی از پرسپولیس و محکومیت این باشگاه توسط اسطوره فوتبال مدت ها است ذهن اهالی فوتبال و به خصوص هواداران سرخپوش را درگیر کرده است. دایی که قرارداد ۳ ساله ای با پرسپولیس امضا کرده بود، وقتی در سال دوم حضورش از این تیم برکنار شد، بابت دریافت مطالباتش از قرارداد ۳ ساله به کمیته انضباطی شکایت کرد.

دایی که در شهریورماه سال ۹۳ از سرمربیگری پرسپولیس کنار رفته بود، بابت مدت زمان قرارداد و مبلغ باقی مانده اش شکایت و کمیته انضباطی نیز رای خود را به سود دایی صادر کرد. بر اساس رای کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس باید مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت مبلغ باقیمانده قرارداد و یک میلیارد هم بابت غرامت و مالیات به دایی پرداخت کند. محکومیت ۳٫۵ میلیاردی باشگاه پرسپولیس در پرونده دایی باعث شد تا مسئولان سرخپوش به کمیته استیناف شکایت کنند و خواهان تجدید نظر شوند اما رای استیناف نیز به نفع علی دایی بود در حالی که سرمربی سرخپوشان در سال سوم قرارداد خود با پرسپولیس به تیم صبا رفته و بعد از عقد قرارداد میلیاردی با این باشگاه بنابر یک عرف بین‌المللی نباید از پرسپولیس حقوق می‌گرفت. به عبارت بهتر دایی در یک فصل در دو تیم حقوق دریافت کرد و این خلاق عرف بین المللی درباره مربیان است.

علیرضا صالحی، رییس کمیته استیناف فدراسیون در این باره به "ورزش سه" عنوان کرد: ما این پرونده را ماه ها قبل بررسی کردیم و دقیق مفاد آن را یادم نیست اما آن زمان ما صحبت های وکیل باشگاه پرسپولیس و علی دایی را کامل شنیدیم و بعد حکم کمیته انضباطی را تایید کردیم.

وی افزود: درباره اینکه علی دایی در مدت زمان قرارداد سال سومش با پرسپولیس با صبای قرارداد داشته باید بگویم آن زمان در آیین نامه انضباطی وجود نداشت اما الان وجود دارد و ما براساس آن رای دادیم. یعنی موضوع حکم علی دایی توسط استیناف کاملا حقوقی انجام شده است.  ضمن اینکه ما بر اساس مفادی که در قرارداد علی دایی وجود داشت، رای دادیم.

در عین حال روزبه وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان نیز توضیحاتی را ارائه می کند. او در این خصوص به "ورزش سه" گفت: در ماجرای شکایت علی دایی قرارداد او همه چیز را روشن کرده بود. در قرارداد دایی آمده بود که در صورت اخراج باید کل پول فصل پرداخت شود. از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس در نامه اخراج علی دایی از او تشکر و قدردانی کرده بود. ما با توجه به همین موضوع به این مساله رسیدیم که اخراج دایی فنی نبوده است.

وی ادامه داد: با مقایسه نتایج پرسپولیس در هفته هفتم سالی که دایی اخراج شد و سال قبل مشخص شد نتایج این تیم آنقدر هم بد نبوده و از سوی دیگر از نظر فنی هفته هفتم زمان مناسبی برای برکناری یک مربی در آن شرایط پرسپولیس نیست. پس مشکل فنی وجود نداشته و البته شرط قرارداد هم این بوده کل پول سرمربی را پرداخت کنند.

در این شرایط به نظر می رسد مسئولان پرسپولیس نتوانستند آنطور که باید از حق خود در این پرونده دفاع کنند. آنطور که از اطرافیان شنیده می شود ، دایی بعد از حکم استیناف به مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کرده حاضر است با پرداخت مالیاتش که ۱۱۵ میلیون تومان است، بقیه مطالباتش را ببخشد اما این درخواست با موافقت مسئولان پرسپولیس مواجه نشده است. ظاهرا پرسپولیسی ها از دایی خواسته اند ابتدا طلبش را ببخشد و بعد آنها برای پرداخت مالیات اقدام می کنند که این موضوع با ناراحتی شهریار همراه شده و باتوجه به قراردادی که با رویانیان بسته اقدام به شکایت و حالا پافشاری روی دریافت مبلغ کامل قرارداد در سال سوم می کند.

البته دایی در ابتدا این نیت را نداشته است اما حالا سر لج افتاده و قصد دارد حتما باشگاه سابق خود را نقره داغ کند که البته مقصر اصلی در این ماجرا مدیرعامل وقت باشگاه محمد رویانیان است که قراردادی با دایی بسته که به جز مبلغ سنگین (حدود ۷۰۰هزار دلار) در هر سال، این حق را به دایی داده که بعد از اخراج احتمالی خسارت و غرامت خود را بگیرد. دایی که بعد از اخراج در هفته هشتم، تا پایان همان فصل پول خود را از حمیدرضا سیاسی دریافت کرد، قاعدتا نمی‌بایست به دنبال مبلغ سال سوم باشد اما بی‌توجهی طاهری و مدیران میانی پرسپولیس به اصرار دایی برای پرداخت مالیات حالا دردسرساز شده و پرسپولیسی‌ها مبلغی در حدود یک میلیون دلار به این سرمربی مشهور فوتبال ایران بدهکارند مگر آنکه دایی حق خود را ببخشد.

منبع: ورزش‌سه

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..