یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزارت امور خارجه فرانسه شواهد ادعایی واشنگتن مبنی بر اینکه ایران موشک‌های شلیک شده از سوی یمن به عربستان را تامین کرده، تائید نکرد و گفت که سازمان ملل باید در این زمینه نتیجه‌گیری کند.
وزارت امور خارجه فرانسه شواهد ادعایی واشنگتن مبنی بر اینکه ایران موشک‌های شلیک شده از سوی یمن به عربستان را تامین کرده، تائید نکرد و گفت که سازمان ملل باید در این زمینه نتیجه‌گیری کند.

به گزارش امروز آنلاین، الکساندر جیورجینی معاون سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه رویکردی محتاطانه درخصوص شواهدی که واشنگتن اخیرا علیه ایران ارائه داد و ادعا کرد که ایران تسلیحات حوثی‌ها در یمن را تامین می‌کند، اتخاذ کرد و گفت که سازمان ملل هنوز در حال بررسی اطلاعات به دست آمده در این زمینه است.

وی با بیان اینکه سازمان ملل هنوز درباره اتهام نقش ایران در انتقال سلاح به یمن نتیجه‌گیری انجام نداده است، ادعای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در باره ایران را تائید نکرد.

هیلی روز پنج‌شنبه با نمایش قطعاتی از چند سلاح که گفت لاشه موشک‌های ایرانی است، مدعی شد که تهران برای حوثی‌ها سلاح ارسال کرده است. وی همچنین گفت که آمریکا قصد دارد ائتلافی علیه ایران تشکیل دهد.

معاون سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در پاسخ به این سوال که چه واکنشی به گزارش آمریکا دارد گفت: دبیر کل سازمان ملل هنوز هیچ نتیجه‌ای در این خصوص نگرفته است. فرانسه به بررسی اطلاعاتی که در اختیار دارد ادامه می‌دهد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل در گزارش خود درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تصریح کرد که هنوز به نتیجه‌گیری قطعی درباره اینکه موشک‌های مورد استفاده انصارالله برای حمله به عربستان چگونه وارد این کشور شده و ساخت چه کشوری بوده، دست نیافته است.

به گزارش رویترز، الکساندر جیورجینی همچنین گفت که کشورش از برنامه موشکی ایران نگران است و از تهران می‌خواهد کاملا به قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت پایبند باشد.

وزیر امور خارجه فرانسه قرار است هفته جاری به واشنگتن سفر کند تا درباره مسائل مختلف، ازجمله ایران گفت‌گو کند. وی همچنین در ماه ژانویه یه ایران سفر خواهد کرد.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..