دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

در همین یک ماه گذشته رسانه های غربی پرده از خریدهای شخصی " محمد بن سلمان" به ارزش ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار برداشته اند.
در همین یک ماه گذشته رسانه های غربی پرده از خریدهای شخصی " محمد بن سلمان" به ارزش ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار برداشته اند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی اختصاصی پرده از خرید گران ترین خانه دنیا به قیمت ۳۰۰ میلیون دلار از سوی "محمد بن سلمان" ولیعهد ۳۲ ساله سعودی، برداشت.

به گزارش امروز آنلاین این قصر مجلل تازه‌ساز که نام آن کاخ "لویی چهاردهم" است در شهر "لوئینز ونسان" فرانسه قرار دارد در سال ۲۰۱۵ از سوی محمد بن سلمان خریداری شده است اما هویت خریدار و فروشنده از سوی شرکت های پوششی در فرانسه و لوکزامبورگ مخفی مانده است.

این شرکت های پوششی همگی متعلق به شرکتی سعودی به نام " کمپانی سرمایه گذاری هشت" بودند، که مالک آن فردی سعودی تبار به نام " عماد خاشقچی "بوده است. عماد خاشقچی برادرزاده "عدنان خاشقچی" تاجر اسلحه معروف سعودی است.

این قصر مجلل ۵۰ هزار متر مربع زیربنا دارد که در محوطه باغی به وسعت ۵۷ هکتار بنا شده است. این قصر  دارای ۱۰ سوئیت و دهها اتاق خواب و یک اتاق پذیرایی بزرگ است.

این بنای مجلل همچنین دارای کتابخانه‌ بزرگ، انبار شراب، دو سالن رقص و یک سینمای اختصاصی است. در زیر زمین این عمارت یک آکواریوم بزرگ و یک دیسکو هم قرار دارد. دو استخر سرپوشیده و سرباز و یک زمین بازی اسکواش از دیگر امکانات در محوطه چند هزار متری این عمارت مجلل است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز مجله آمریکایی "فورچونز" هنگام معامله این قصر مجلل در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۲۲۰ میلیون پوند(۳۰۰ میلیون دلار) این خانه را گران ترین خانه مجلل دنیا معرفی کرده بود.

نیویورک تایمز به ضمیمه این گزارش تصاویری نیز از داخل این عمارت مجلل منتشر کرده است.

اخیرا نیز پس از معامله ۴۵۰ میلیون دلاری گران ترین تابلوی جهان (تابلوی منجی جهان اثر داوینچی) مشخص شد محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خریدار اصلی این تابلو بوده است. رسانه های غربی همزمان پرده از خرید یک قایق سوپر لوکس تفریحی به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار از سوی محمد بن سلمان برداشته اند.

گفتنی است در حالی خبرهای این چنینی درباره معامله های چند صد میلیون دلاری ولیعهد سعودی در رسانه های غربی منتشر می شود، که او کمتر از ۲ ماه پیش با صدور فرمانی در منصب ریاست کمیته ضد فساد در عربستان، دستور بازداشت دهها شاهزاده و مقام سابق سعودی را به اتهام فساد مالی و اقتصادی صادر کرده است.

تصاویر قصر مجلل ولیعهد سعودی در فرانسه

تصاویر قصر مجلل ولیعهد سعودی در فرانسه

منبع: asriran.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..