سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مسابقات وزنه‌ برداری قهرمانی جهان؛

وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان ۳ نشان طلای مسابقات جهانی را با شکستن رکورد دوضرب و مجموع دنیا بدست آورد.
وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم کشورمان ۳ نشان طلای مسابقات جهانی را با شکستن رکورد دوضرب و مجموع دنیا بدست آورد.
 در پایان روز ششم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آناهیم آمریکا وزنه‌بردار کشورمان موفق شد با کسب ۳ نشان طلای یکضرب، دوضرب و مجموع قهرمان دنیا در دسته ۹۴ کیلوگرم شود. مرادی بعد از ۱۷ سال رکورد دنیا را جا به جا کرد. موسوی دیگر وزنه‌بردار کشورمان نیز به ۲ نشان برنز دوضرب و مجموع دست پیدا کرد.
سهراب مرادی که در حرکت یکضرب توانست با ۱۸۴ کیلوکرم صاحب طلا شود در حرکت دوضرب نیز در نهایت با ۲۳۳ کیلوگرم طلایی شد تا در مجموع نیز با ۴۱۷ کیلوگرم قهرمان این وزن شود. سید ایوب موسوی دیگر وزنه‌بردار کشورمان در این وزن عنوان پنجمی یکضرب و سومی دوضرب و مجموع را بدست آورد.
حرکت یکضرب:
سهراب مرادی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه ۱۷۶ کیلویی را بالای سر برد. وی در حرکت دوم خود وزنه ۱۸۲ کیلویی را بالای سر کشید. قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ در سومین حرکتش وزنه ۱۸۴ کیلویی را بالای سر برد تا طلای حرکت یکضرب را بدست آورد.
سید ایوب موسوی دیگر وزنه‌بردار کشورمان در حرکت اول خود وزنه ۱۶۶ کیلویی را نتوانست بالای سر ببرد. وی در حرکت دوم بار دیگر همین وزنه را انتخاب کرد و این‌بار به راحتی آن را بالا کشید تا برای حرکت سوم آماده شود. موسوی در سومین حرکتش وزنه ۱۷۱ کیلویی را انتخاب کرد و موفق شد آن را بالای سر ببرد. وی در حرکت یکضرب به عنوان پنجمی رسید.
در این وزن سوبیروف از ازبکستان با ۱۸۳ کیلو به مدال نقره رسید. دیژبالیس از لیتوانی نیز در این وزن به مدال برنز دست پیدا کرد.
حرکت دوضرب:
در حرکت دوضرب سید ایوب موسوی ابتدا وزنه ۲۰۸ کیلویی را مهار کرد. وی در حرکت دوم خود توانست وزنه ۲۱۴ کیلویی را بالای سر ببرد. موسوی در سومین حرکتش نیز وزنه ۲۱۸ کیلوگرمی را انتخاب کرد که موفق به مهار آن نشد تا در حرکت دوضرب به مدال برنز دنیا دست پیدا کند. موسوی در مجموع با ۳۸۵ کیلوگرم به مدال برنز جهان رسید.
سهراب مرادی در حرکت دوضرب به عنوان آخرین وزنه‌بردار روی تخته ایستاد. وی ابتدا وزنه ۲۲۰ کیلویی را بالای سر قرار داد تا طلای دوضرب و مجموع را بدست آورد. مرادی در حرکت دوم خود وزنه ۲۳۳ کیلوگرم را بالای سر برد تا بعد از ۱۷ سال رکورد وزنه‌بردار لهستانی را بزند.
مرادی در مجموع نیز با ۴۱۷ کیلوگرم طلا مجموع را بدست آورد و رکورد مجموع دنیا که در اختیار خودش بود را ۴ کیلو بهبود بخشید.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..