یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

هالک بانک ترکیه احتمال دارد به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران به پرداخت بیش از ۳۷ میلیارد دلار جریمه شود.
هالک بانک ترکیه احتمال دارد به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران به پرداخت بیش از ۳۷ میلیارد دلار جریمه شود.

به گزارش امروز آنلاین، ممکن است جریمه ۳۷٫۵ میلیارد دلاری گام اول مقامات آمریکایی برای مجازات بانک ترکیه‌ای هالک بانک به اتهام نقض تحریم‌های ایران باشد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا احتمالا تاکنون این درخواست را در گفت‌وگو با مذاکره‌کنندگان ترکیه‌ای که رایزنی‌های مربوطه از هفته گذشته آغاز شده، مطرح کرده است. هر چند احتمال دارد دولت ترکیه این مبلغ را غیرمنطقی و با انگیزه‌های سیاسی بداند و از پرداخت آن خودداری کند.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه رضا ضراب تاجر ایرانی ترکیه‌ای که در مارس ۲۰۱۶ در میامی بازداشت شد، اعترافاتی را در دادگاه علیه بانک دولتی هالک بانک مطرح کرد اتهامات مربوط به دخالت هالک بانک در داد و ستدهای غیرقانونی احتمالی با ایران میان آنکارا و واشنگتن مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

آمریکا مدعی است که رضا ضراب از طریق هالک بانک داد و ستدهای غیرقانونی با ایران انجام داده است که نقض تحریم‌های واشنگتن علیه تهران محسوب می‌شود. وی در دادگاهی در منهتن گفت که در گذشته بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار را به نمایندگی ایران از طریق نظام بانکداری بین‌المللی جابجا کرده است و در این میان حق کمیسیون دریافت کرده است.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..