دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

سفیر چین خبر داد

سفیر جمهوری خلق چین در تهران ارزش تجاری ایران و چین در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۷ میلادی را ۳۳ میلیارد و ۶۶۰ میلیون دلار اعلام کرد که در همسنجی با پارسال ۲۰٫۵ درصد افزایش داشته است.
سفیر جمهوری خلق چین در تهران ارزش تجاری ایران و چین در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۷ میلادی را ۳۳ میلیارد و ۶۶۰ میلیون دلار اعلام کرد که در همسنجی با پارسال ۲۰٫۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش امروز آنلاین، «پانگ سن»* صبح پنجشنبه در نخستین همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محور گردشگری و تجارت افزود: همکاری های ۲کشور در چارچوب طرح «یک جاده- یک کمربند» در بخش های حمل و نقل، نفت، گاز، پتروشیمی، متالوژی، ساخت و ساز و زیربنایی در حال توسعه است.

به گفته این دیپلمات ارشد چینی، تعاملات انسانی ۲ کشور نیز در حال توسعه و گسترش است؛ به عنوان نمونه در سال ۲۰۱۷ میلادی سفارت چین برای ۱۱۲ هزار ایرانی روادید صادر کرد که در مقایسه با سال پیش از آن ۸٫۸ درصد افزایش داشته است.

** روابط گردشگری ایران و چین

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، صبح امروز (پنجشنبه) نخستین همایش بین المللی «چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محور گردشگری و تجارت» با حضور سفیر چین در تهران و مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در هتل لاله آغاز شد.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین به عنوان کشورهای موثر با سابقه تاریخی و تمدنی در ۲ سوی آسیا، همواره دارای مناسبات معین و مثبت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دوجانبه بوده اند.

چین با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری دومین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از بزرگ ترین کشورهای مولد گردشگری جهان است و از این نظر در زمره بازارهای هدف اولویت دار بسیاری از کشورها قرار دارد.

امروز چین در صدر کانون های تاثیرگذار در بخش گردشگری قرار دارد.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات تور چین، در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ حدود ۶۴ میلیون چینی به خارج سفر کردند.

بر اساس پیش بینی بانک آمریکا تا سال ۲۰۱۹ حجم گردشگری خروجی چین به ۱۷۳ میلیون نفر می رسد که ۱۷۳ میلیارد دلار نیز هزینه می کنند.

بر همین اساس نفوذ به بازار پر رونق گردشگری چین و جذب و ترغیب گردشگران چینی برای سفر به ایران می تواند جزو برنامه های مهم و راهبردی بازاریابی گردشگری قلمداد شود.

همایش بین المللی چشم انداز توسعه روابط ایران و چین با محور گردشگری و تجارت در نظر دارد به طور منسجم و تخصصی به بررسی این امر پرداخته و با ارائه راهکارهای اثربخش به سازمان های دولتی و فعالان بخش خصوصی، دیدگاهی صحیح و واقع گرایانه از فرصت های پیش رو در ایران بدهد.

پیشینه، ظرفیت های توسعه و چشم انداز روابط گردشگری ایران و چین، ضرورت تمرکز بر شناخت بازار گردشگری چین، نقش ۲ کشور در توسعه گردشگری جاده ابریشم، جایگاه اتاق های بازرگانی و تشکل های تجاری و صنعتی و فرصت های تجاری خرد و کلان بخش های خصوصی در توسعه مناسبات در زمینه گردشگری و نقش تفاهمنامه های خواهرخواندگی در توسعه روابط بین شهری محورهای اصلی این همایش را تشکیل می دهند.

همچنین، توسعه همکاری های استانی میان ایران و چین، زمینه سازی برای جذب سرمایه های خارجی در بخش گردشگری، تبیین نقش زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی در توسعه این صنعت، بررسی نقش شناخت روحیات، الگوهای رفتاری و علایق و سلایق گردشگران چینی، تبیین شیوه صحیح ارتباط بهتر و خدمات موثرتر در خدمات دهی به گردشگران چینی، روش های بهبود و اصلاح نظام مالی تا به ثمر رسیدن یک نظام کارا، مطمئن و باثبات، بررسی نقش زبان چینی و زبان فارسی برای ایجاد بستر مناسب برای جذب گردشگر و ارایه خدمات بهتر به مسافران چینی، دستیابی به راهکارهای عملی و علمی مبتنی بر رفت و آمد بازرگانان و تقویت گردشگری تخصصی و استفاده از تجربیات بازرگانان موفق ایرانی و چینی اهداف اصلی این همایش است.

این همایش با مشارکت سفارت چین در ایران و انجمن دوستی ایران و چین و همکاری موسسه فرهنگی- هنری «نام آوران افق فرداد» برگزار می شود.

برپایی نمایشگاه تخصصی گردشگری و تجارت در پی فراخوان مقاله نویسی و عکاسی و همچنین نمایشگاه عکس های برتر، سایر بخش های جانبی این همایش را تشکیل می دهد.

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..