یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرده است که مسکو از توافق هسته‌ای ایران (برجام) حمایت می‌کند.
وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرده است که مسکو از توافق هسته‌ای ایران (برجام) حمایت می‌کند.

به گزارش امروز آنلاین، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز دوشنبه ۱۵ ژانویه در کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران داخلی و خارجی گفته است که آمریکا به دنبال دیکته کردن اولتیماتوم‌های خود است و جهان چند قطبی را نمی‌پذیرد.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، لاوروف در این کنفرانس خبری تأکید کرد که روسیه از توافق هسته‌ای ایران (برجام) حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد:«مسکو در راستای حفظ برجام تلاش خواهد کرد...حفظ برجام اولویت روسیه در سال ۲۰۱۸ میلادی است...اظهارات اخیر واشنگتن درباره توافق هسته‌ای ایران بر خوشبینی‌ها نمی‌افزاید...هدف اظهارات ترامپ، از بین بردن برجام است.»

وزیر خارجه روسیه به مذاکرات صلح سوریه نیز اشاره کرد و گفت: «مذاکرات آستانه، به سازمان ملل و برگزاری کنگره مردمی سوچی کمک‌ کرد؛ (سوچی) همان ماموریت را انجام خواهد داد. امیدواریم که کنگره ملی سوریه در سوچی بتواند کار سازمان ملل درباره سوریه را با روندی فعال‌تر تسهیل سازد».

دیپلمات ارشد روسیه درباره تنش‌های شبه جزیره کره نیز گفت: «روسیه آمادگی دارد تا حمایت لازم برای برگزاری گفت‌وگوهای دوجانبه میان دو کره را فراهم آورد».

وی تأکید کرد: «روسیه از تماس‌های مستقیم میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن و همچنین فرایند ۶ جانبه بعد از رفع تنش‌ها نیز حمایت می‌کند».

لاوروف در بخش دیگری از اظهاراتش به موضوع اوکراین اشاره کرد و گفت که رویکرد فعلی در روابط میان مسکو و کی‌یف سیاسی شده است.

منبع: farsnews.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..