یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

منابع خبری روس از آغاز تحویل سامانه‌های موشکی «اس ۴۰۰» روسیه به چین طبق توافق ۲۰۱۴ خبر دادند.
منابع خبری روس از آغاز تحویل سامانه‌های موشکی «اس ۴۰۰» روسیه به چین طبق توافق ۲۰۱۴ خبر دادند.

به گزارش گامروز آنلاین، یک منبع نزدیک به سامانه همکاری نظامی روسیه روز پنجشنبه (امروز) به خبرگزاری «تاس» گفت که مسکو، تحویل سامانه‌های «اس ۴۰۰» به چین را طبق قرارداد ۲۰۱۴، آغاز کرده است.

یک منبع در اینباره اینگونه گفت: «اجرای قرارداد آغاز شده است، اولین محموله به چین فرستاده شده است».

بنا به گفته این منبع، محموله شامل یک ایستگاه کنترل، یک ایستگاه رادار، تجهیزات انرژی و پشتیبانی، قطعات یدکی، ابزار مختلف و دیگر قطعات سامانه اس ۴۰۰ می‌شود.

طبق این گزارش، تماس با چین به به انتقال فناوری و نه تولید مجاز مشروط نبوده است. در سال ۲۰۱۷، روسیه گروهی از نظامیان چینی را برای استفاده از سامانه‌های اس ۴۰۰ تحت آموزش قرار دادند.

سرویس همکاری فنی و نظامی فدرال روسیه حاضر نشد در خصوص این خبر اظهارنظر کند.

در نوامبر ۲۰۱۴، اعلام شد که روسیه و چین قراردادی را برای سامانه‌های روسی اس ۴۰۰ امضا کرده‌اند و در نوامبر ۲۰۱۵، «ولادیمیر کوژین» مشاور ریاست‌جمهوری روسیه در زمینه همکاری نظامی این قرارداد را تأیید کرد. در ژوئن ۲۰۱۶، «سرگئی چمیزوف» رئیس شرکت دولتی «روس تک» روسیه گفت که ارتش چین زودتر از ۲۰۱۸، سامانه‌های اس ۴۰۰ را دریافت نخواهد کرد. در ۷ دسامبر ۲۰۱۷، چمیزوف گفت که تحویل این سامانه‌ها به چین در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

چین اولین خریدار خارجی این سامانه‌های دفاع هوایی و دومین خریدار، ترکیه است. در ژوئیه ۲۰۱۷، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد ه اسناد خاصی درباره خرید سامانه‌های اس ۴۰۰ روسیه امضا شده است. در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷، روسیه تأیید کرد که قراردادی منعقد شده است. ترکیه اولین کشور عضو ناتو است که سامانه‌های «اس ۴۰۰ ترایمف» را خریداری کرده است.

منبع: farsnews.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..