چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

معاون سابق برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران گفت: انتظار از شهردار محترم تهران که خودشان را نابغه ریاضی می دانند این بود که وقتی می خواهند هزینه های شهرداری در دوره گذشته را بزرگ نمایش دهند، به فلسفه آن هم اشاره کنند. ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳ اجتماعی شهری نظرات
معاون سابق برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران گفت: انتظار از شهردار محترم تهران که خودشان را نابغه ریاضی می دانند این بود که وقتی می خواهند هزینه های شهرداری در دوره گذشته را بزرگ نمایش دهند، به فلسفه آن هم اشاره کنند. ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳ اجتماعی شهری نظرات

 معاون سابق برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران با اظهار شگفتی از اعداد نجومی که در گزارش شهردار تهران و مصاحبه یکی از اعضای شورای شهر در خصوص بودجه و اعتبارات شهرداری در دوره قبل آمده است با اشاره به این شبهات، گفت: انتظار از شهردار محترم تهران که خودشان را نابغه ریاضی می دانند این بود که وقتی می خواهند هزینه های شهرداری در دوره گذشته را بزرگ نمایش دهند به فلسفه آن هم اشاره کنند.

امانی گفت: جناب دکتر نجفی در گزارش شان به عدد نجومی ۲۲۸ هزار میلیار تومان هزینه شهرداری در ۱۲ سال گذشته اشاره کردند. در حالیکه خودشان بعنوان یکی از اعضای کمیسیون بودجه شورای سوم می دانند که کل بودجه مصوب شهرداری تهران از سال ۱۳۸۴ تا پایان ۱۳۹۵، ۱۱۸ هزار میلیارد تومان بوده است.

ولی ایشان با تقسیم عدد بودجه هر سال بر شاخص بهای سال ۹۵ این عدد را ساخته اند که البته از نظر علمی اشکال ندارد ولی بعنوان یک مدیر مالی و امانتدار باید در گزارش خود اشاره می کردند که این عدد با بهای شاخص سال ۹۵ محاسبه شده است. مثلا ۱۰۰۰ تومان سال ۸۴ را ۳ هزار تومان در سال ۹۵ ارزش گذاری کرده اند.

معاون سابق شهرداری تهران گفت: در سایر اعداد گزارش دکتر نجفی نیز شاهد چنین بزرگنمایی هایی هستیم از جمله بدهی های شهرداری تهران که قطعی نشده را نیز با فرضیاتی ۸ هزار میلیارد محاسبه و یا ادعاهای مطالبات از شهرداری که از نظر حسابرسی قطعی نیست و در سیستم فاینانس شهرداری ثبت نشده نیز به آن اضافه کرده و حتی پروژه های نیم تمام که سرمایه شهر محسوب می شوند و پس از تکمیل ارزش افزوده برای شهر ایجاد می کنند را جز بدهی ها محاسبه کرده اند!!

امانی در ادامه با توجه به اظهار نظری یکی از اعضای شورای پنجم تهران افزود: کاش عضو محترم شورای شهر تهران که از گم شدن ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری در طول ۱۲ سال سخن گفته اند از مدیران بودجه و مالی شهرداری اطلاعات لازم را می گرفتند که براساس سیستم حسابداری تعهدی برای دیون و یا بازپرداخت وام ها و بودجه های سال بعد اعتبار پیش بینی نمی شود و از محل مازاد درآمد شهرداری براساس تبصره های بودجه مصوب شورا هزینه و دیون و بدهی های بانکی تسویه می شود که همیشه مورد تایید حسابرسی قرار گرفته و در تفریغ بودجه تصویب گردیده است.

معاون سابق شهردار تهران خاطر نشان کرد: ایشان این عدد مازاد بر درآمد را که صرف تسویه دیون و بازپرداخت وام ها شده را در بودجه های سالیانه شهرداری جمع کرده و به عدد ۲۰ هزار میلیارد رسیده اند و چنین ادعای عجیب و غریبی نموده اند که البته به دلیل تازه کاری و عدم آشنایی با مسائل حسابداری بوده است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..