دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۲ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

کمیسیون اروپا خواستار اعمال تعرفه های جدید بر واردات فهرستی از محصولات آمریکا شد که ارزشی بالغ بر ۳٫۴۵ میلیارد دلار دارد.
کمیسیون اروپا خواستار اعمال تعرفه های جدید بر واردات فهرستی از محصولات آمریکا شد که ارزشی بالغ بر ۳٫۴۵ میلیارد دلار دارد.

به گزارش امروز آنلاین، کمیسیون اروپا که سیاست های تجاری ۲۸ عضو این اتحادیه را هماهنگ می کند، اعلام کرد که در صورتی که آمریکا این اتحادیه را از تعرفه های جدید معاف نکند، تعرفه ۲۵ درصدی بر طیفی از محصولات وارداتی از آمریکا به ارزش ۳٫۴۵ میلیارد دلار اعمال خواهد کرد.

فهرست ۱۰ صفحه ای محصولات مورد نظر اتحادیه اروپا محصولاتی از برنج تا آب میوه، محصولات آرایشی، موتور سیکلت، قایق موتوری و سینگ ظرفشویی استیل و همچنین برخی فلزات مورد استفاده در عمران و صنعت را دربر می گیرد.

در حالی که وزیر بازرگانی آمریکا و کمیسر تجارت اتحادیه اروپا هفته آینده دیدار و در این باره گفت و گو خواهند کرد، کمیسیون اروپا گفته که تعرفه برخی محصولات که ارزش واردات سالانه آن ۲٫۸ میلیارد یورو (۳٫۴۵ میلیارد دلار) است، در ماه های آینده اعمال خواهد شد.

اعمال تعرفه محصولات دیگر منوط به اعلام نتیجه شکایت این اتحادیه به سازمان تجارت جهانی است و در صورتی که این سازمان تعرفه های جدید آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم را غیرقانونی بداند، اتحادیه اروپا اقدام خواهد کرد؛ در غیر این صورت ممکن است اعمال تعرفه های جدید ۳ سال به طول انجامد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب به ۲۵ و ۱۰ درصد افزایش داد که با اعتراض اتحادیه اروپا، کره جنوبی و چین همراه بود.

اتحادیه اروپا و کره جنوبی اعلام کردند که با شکایت به سازمان تجارت جهانی در پی اقدام متقابل خواهند بود.

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..