دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

مشاور اقتصادی سفارت هلند در ایران:

مشاور ارشد اقتصادی سفارت هلند در ایران گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هرگز از طرف اروپا به خطر نمی‌افتد زیرا اروپا در ایران سرمایه گذاری زیادی کرده است.
مشاور ارشد اقتصادی سفارت هلند در ایران گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هرگز از طرف اروپا به خطر نمی‌افتد زیرا اروپا در ایران سرمایه گذاری زیادی کرده است.

به گزارش امروز آنلاین، دکتر «تاکو وسترهوس» در حاشیه نشست مشترک «مهدی کرباسیان» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با سفیران کشورهای اروپایی در ایران که در محل این وزارتخانه برگزار شد به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امید زیادی برای موفقیت ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.

وی اضافه کرد: این یک واقعیت است که من اینجا هستم، همکارانم از بخش کشاورزی و وزارت دارایی نیز اینجا هستند و این یعنی هلند در بخش معدن ایران سرمایه گذاری می کند، اما ابتدا باید دید سرمایه گذاران محلی و دولت ما کدام پروژه ها را انتخاب می کنند.

وسترهوس تصریح کرد: احتمال توفیق ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی با وجود همه مشکلات قوی است.

وی اضافه کرد: روشن است که در ایران فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد، اما سرمایه گذار به دنبال بهترین فرصت است.

وسترهوس تاکید کرد: بی تردید، اوضاع سیاسی نیز روی تصمیمات سرمایه گذاری اثر می گذارد.

این مشاور اقتصادی در پاسخ به این سوال که موفقیت ایران در جذب سرمایه گذاری خارجی به چه عواملی بستگی دارد به ایرنا گفت: ایران برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید بتواند با سایر کشورها به ویژه بازارهای جدید مانند کوبا، میانمار، ویتنام و کشورهای آفریقایی رقابت کند.

سرمایه گذار که معمولا بخش خصوصی است، کشور نمی شناسد بلکه به دنبال سود است، اما، علاوه بر سودآوری، کم خطر بودن سرمایه گذاری نیز مهم است.

وی تصریح کرد: در مورد پروژه های سرمایه گذاری در ایران می بینیم که معمولا ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری را به سرمایه گذار خارجی پیشنهاد می کنند و بنابراین نخستین سوالی که مطرح می شود این است که چرا ایرانی ها سرمایه گذاری نمی کند و چرا سرمایه گذاری ۵۰-۵۰ نباشد؟

سفرای ۱۵ کشور اروپایی چهارشنبه گذشته با مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو دیدار کردند، هدف از این دیدار، آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در بخش معدن ایران بود.

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..