سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت در نظر دارد تا پایان سال دستکم ۴۵۰ هزار میلیارد ریال به طرح های عمرانی اختصاص دهد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت در نظر دارد تا پایان سال دستکم ۴۵۰ هزار میلیارد ریال به طرح های عمرانی اختصاص دهد.

به گزارش امروز آنلاین، «محمدباقر نوبخت» عصر شنبه در حاشیه سومین همایش سالیانه نظام فنی و اجرایی کشور در جمع خبرنگاران افزود: میزان پرداختی حقوق بهمن و عیدی کارکنان دولت نزدیک به ۲۴۰ هزار میلیارد ریال است و سعی می کنیم بعد از پرداخت حقوق اسفند، منابع باقیمانده را به طرح های عمرانی اختصاص دهیم.

وی تاکید کرد به دلیل محدودیت منابع همه اعتبارات عمرانی پیش بینی شده تحقق نمی یابد و ادامه داد: پارسال ۴۲۰ هزار میلیارد ریال یعنی بیش از ۷۲ درصد کل پیش بینی ها را به طرح های عمرانی اختصاص دادیم و امسال نیز ۳۰۰ هزار میلیارد ریال بین طرح های عمرانی توزیع کردیم.

به گفته نوبخت، این هفته طبق برنامه ریزی ها، باید دستکم ۴۵هزار میلیارد ریال برای طرح های عمرانی اختصاص یابد. از پانزدهم تا بیستم اسفندماه نیز پرداخت های حقوق و دستمزد و اعتبارات جاری صورت می گیرد و منابع باقیمانده به طرح های عمرانی اختصاص می یابد.

** جزییات برخی طرح های عمرانی

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا پایان امسال باید یکی از طرح های عمرانی بزرگ ریلی به مقصد کرمانشاه افتتاح شود.

این مسوول ادامه داد: این ماه ریل گذاری راه آهن قزوین- رشت که از آنجا به آستارا در جمهوری آذربایجان وصل می شود و مسیر شمال به جنوب به اتمام می رسد. راه آهن مراغه- ارومیه نیز در مرحله پایانی قرار دارد و راه آهن میانه به بستان آباد و تبریز با سرعت در حال پیشروی است.

وی گفت: یکی دیگر از اقدام های دولت برای طرح های ریلی استفاده از فاینانس با سرمایه گذاری ۱۵درصدی دولت است که رهبر معظم انقلاب نیز اجازه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را داده اند و به این ترتیب پیش بینی می شود که سال آینده یک حرکت سریع تر و شتاب بیشتری را در اتمام طرح های عمرانی داشته باشیم.

نوبخت درباره ۱۳۴ هزار میلیارد تومان بودجه طرح های عمرانی گفت: در بودجه امسال همه طرح های عمرانی فقط با منابع دولتی اعم از نقدی و اوراق انجام می شد اما برای سال آینده روش جدیدی برای شراکت بین بخش عمومی و خصوصی در نظر گرفتیم که در آنجا علاوه بر منابعی که از خزانه خواهیم داد بخشی هم از طریق صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی تامین می شود.

وی تاکید کرد البته این مبالغ را دولت استفاده نمی کند بلکه به شریک دولت داده می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت امسال توانست ۱۷۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات را به واحدهای تولیدی بخش خصوصی و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال از اعتبارات خزانه را به طرح های عمرانی اختصاص دهد.

به گفته وی، در ۹ ماهه پارسال ۸۳۵ هزار نفر وارد بازار کار شدند که این میزان امسال به ۹۱۸ هزار نفر رسید.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت سال آتی برای اشتغال ۱۲ برنامه گسترده دارد که امیدواریم بتوانیم یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کنیم.

به گزارش ایرنا، سومین همایش سالیانه نظام فنی و اجرایی کشور به همت سازمان برنامه و بودجه کشور، معاونت فنی، امورزیربنایی و تولیدی و امور نظام فنی و اجرایی و با حضور جمعی از مقام ها و مسوولان اجرایی کشور برگزار شد.

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..