دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ ۲۵ مارس ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

گفتگوی اختصاصی ستاره ایران با سایت فیفا

علیرضا جهان بخش، پدیده جوان فوتبال ایران و ستاره آلکمار، در مصاحبه با سایت فیفا، مهدی مهدوی کیا را به عنوان الگوی خود معرفی کرد.
علیرضا جهان بخش، پدیده جوان فوتبال ایران و ستاره آلکمار، در مصاحبه با سایت فیفا، مهدی مهدوی کیا را به عنوان الگوی خود معرفی کرد.

 به گزارش امروز آنلاین، جهانبخش که از ۱۷ سالگی برای خود نامی دست و پا کرده بود، حالا در پی این است که جا پای بهترین گوشه راست تاریخ فوتبال ایران، مهدی مهدوی کیا بگذارد.

او در مصاحبه با فیفا گفت:" زمانی که فوتبال را آغاز کردم، مهدوی کیا بهترین بازیکن تیم ملی ما بود. من این فرصت را داشتم که در داماش با او هم بازی باشم و او شخصیتی فوق العاده است."

این همکاری برای ۶ ماه پابرجا ماند و به نظر جهانبخش تحت تاثیر ستاره ایران در جام‌های جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ قرار گرفته است. او ادامه داد:" همیشه سعی می‌کردم با او صحبت کنم و نظرش راجع به فوتبال، زندگی و همه چیز را بفهمم. دائم از او سوال می‌کردم. او هم همیشه برخورد خوبی با من داشت، جواب سوالاتم را می‌داد و مسیر درست را به من نشان داد. هم داخل و هم خارج زمین الگوی من بود. هنوز با او در ارتباط هستم و سوالات زیادی از او می‌پرسم! هنوز هم نظرش را راجع به فوتبال، کارنامه فوتبالی خودم و انتخاب‌هایی که پیش رو دارم جویا می‌شوم. مهدی همیشه کنار من بوده و از او به این خاطر متشکرم و خوشحالم که همچین الگویی دارم."

علیرضا و درخشش در اروپا

جهانبخش، درست مثل الگویش، مسیرش را جایی دور از خانه پیدا کرده است. او تحت تاثیر مهدوی کیا، راهی هلند شد و نمایش‌های بسیار خوبی در این تیم داشته است. او در آلکمار در تلاش برای کسب سهمیه چمپیونزلیگ است و روی ۲۳ گل از ۵۰ گل تیمش تا به اینجا تاثیر مستقیم داشته و ۱۲ گل نیز به ثمر رسانده است.

پس از این درخشش در لیگ هلند، در پایان فصل او راهی جام جهانی خواهد شد و بسیاری او را جواهر فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ می‌دانند. تیمی که از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دچار تحولات بسیاری شده و هسته جوان توسط کی‌روش جایگزین شده است.

جهانبخش ادامه داد:" تغییرات بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ خیلی کند بوده؛ ولی بسیار مثبت بوده است. ما آماده ایم که کیفیت بازیکنان جوانمان را به رخ دنیا بکشیم، همینطور انگیزه بالایمان را به بهترین شکل نشان دهیم."

قهرمان اروپا و آفریقا در انتظار ایران

این جام جهانی، رقابتی تاریخی برای ایران بوده زیرا آنها هیچگاه دو بار پیاپی به این رقابت ها نرسیده اند. به علاوه، تیم ملی بهترین عملکرد تاریخ خود را در مرحله مقدماتی جام جهانی داشته و پس از برزیل، دومین تیمی بود که راهی روسیه شد. حالا آنها با اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه هستند.

جهانبخش در این رابطه ادامه داد:" مشخصا سخت ترین گروه جام جهانی، گروه ایران است، شکی در این نیست. ولی زمان آن رسیده که خودمان را نشان دهیم و اینکه چیزی برای از دست دادن نداریم. هر سه تیم رقیب ما کیفیت بالایی دارند و در بالاترین سطح هستند و فکر نمی‌کنم رقبای آسانی باشند. ما می‌دانیم که چگونه بازی کنیم و مربی ما را آماده خواهد کرد. در جام جهانی فقط باید مثبت نگر بود؛ ولی ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که مردم را خوشحال کنیم."

جهانبخش امیدوار است که بتواند خاطرات مهدوی کیا ۲۰ ساله که دو دهه پیش در فرانسه درخشید را تکرار کند. او ادامه داد:" امیدوارم ۱۰ یا ۱۵ سال دیگر، بازیکنانی که در جام جهانی ۲۰۱۸ حضور دارند، به بچه‌هایشان خاطرات خوب و خوشی را تعریف کنند."

من با فوتبال شروع نکردم، ورزش‌های دیگری را در ابتدا انجام می‌دادم مثل ژیمناستیک، هند بال، فوتسال. تا سن ۱۲ سالگی که متوجه شدم در فوتبال هم خوب هستم و پس از آن عاشق این ورزش شدم. هنوز صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ را به خاط دارم، شبی خاطره انگیز مقابل استرالیا که با تساوی ۲-۲ صعود کردیم. همان موقع بود که در ۶ سالگی متوجه شدم فوتبال چقدر برای مردم مهم است. سال ۲۰۱۴ و حضور در برزیل بزرگترین آرزوی من بود که محقق شد، فقط سعی کردم از لحظه لحظه آن رقابت‌‌ها درس بگیرم."

منبع: varzesh3.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..