شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ۲۳ مارس ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

به بهانه رویارویی دوباره در مرحله حذفی چمپیونزلیگ

یوونتوس در سالهای اخیر تبدیل به کابوس رئال مادرید در مراحل حذفی لیگ قهرمانان شده است.
یوونتوس در سالهای اخیر تبدیل به کابوس رئال مادرید در مراحل حذفی لیگ قهرمانان شده است.

به گزارش امروز آنلاین، با قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مشخص شد قوهای سپید و بانوی پیر، باز هم حریف هم در اروپا خواهند بود. تقابل های دیدنی یوونتوس و رئال مادرید، یکی از پرتکرارترین رقابت های مراحل حذفی در سالهای اخیر بوده و جالب اینجاست که در هر ۴ جدال، یوونتوس قادر به شکست کهکشانی ها بوده که این کارنامه، باعث هراس تیم زیدان در آستانه تکرار این رقابت در فصل جاری نیز شده است.

اما نباید فراموش کرد که رئال مادرید نیز ۲ بار در سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۱۶، در فینال از سد یوونتوس گذشته تا ۲ بار دست بیانکونری را از رسیدن به جام کوتاه کند اما در دیدارهای رفت و برگشت مراحل حذفی، برتری تمام و کمال از آن بانوی پیر بوده است.

رئال مادرید ۱ – ۲ یوونتوس؛ ۱۹۹۶-۱۹۹۵- یک چهارم نهایی

اولین تقابل دو تیم در تاریخ لیگ قهرمانان، در مرحله یک چهارم نهایی سال ۱۹۹۶ رخ داد و دو غول بزرگ اروپا برای صعود به جمع ۴ تیم نهایی به مصاف هم رفتند.

با برتری ۰-۱ در دیدار رفت با تک گل رائول در دقیقه ۲۰ در مادرید، لوس بلانکوس با امید صعود پای به تورین گذاشت اما در ایتالیا اتفاقات تلخی در انتظار رئال مادرید بود.

بیانکونری در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی با گل الساندرو دلپیرو از حریف قدرتمند خود پیش افتاد و در دقیقه ۳۴ این پادووانو بود که با زدن گل دوم، کار یوونتوس را برای راهیابی به فینال هموار ساخت.

بازی در ادامه بسیار خشن شد و توریچلی از یوونتوس و آلکورتا از زمین اخراج شدند تا یوونتوس نهایتا با برتری ۰-۲ صعود کرده و همان سال آخرین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان را جشن بگیرد.

رئال مادرید ۳ –۴ یوونتوس؛ ۲۰۰۳-۲۰۰۲- نیمه نهایی

رئال مادرید قدرتمند دل بوسکه سودای تکرار قهرمانی را در سر داشت و تیم تکرار نشدنی لیپی قصد داشت یک بار دیگر حضور در فینال را تجربه کند.

با گل تماشایی روبرتو کارلوس، کهکشانی ها با ترکیبی فراموش نشدنی در برنابئو با یک گل از حریف پیش افتادند اما ترزگه در پایان نیمه اول کار را به تساوی کشاند و در نهایت با گل رونالدو در دقیقه ۷۳، رئال مادرید با برتری ۱-۲ به دل آلپی سفر کرد.

اما در تورین، یکی از بدترین شب های دلبوسکه رقم خورد. ترزگه خیلی زود در دقیقه ۱۲ برای بیانکونری موفق به گلزنی شد و دلپیرو در دقیقه ۳۴ با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه کاسیاس، کار صعود را یکسره کرد.

در نیمه دوم و با تیزهوشی رونالدو، قوهای سپید صاحب یک ضربه پنالتی شدند اما واکنش دیدنی بوفون مانع گلزنی فیگو شد و در نهایت ندود با فراری دیدنی گل سوم را نیز به ثمر رسید.

گل دقیقه ۹۰ زیدان نتوانست مانع حذف رئال مادرید شود تا یوونتوس با برتری مقابل تیم پرستاره اسپانیایی راهی فینال شود.

رئال مادرید ۱ – ۲ یوونتوس؛ ۲۰۰۵-۲۰۰۴- یک هشتم نهایی

رئال مادرید ۲ فصل بعد از حذف توسط یوونتوس، این بار خیلی زود و در اولین مرحله حذفی فرصتی برای انتقام پیدا کرده بود. با گل دقیقه ۳۱ ایوان هلگوئرا با یک ضربه سر دیدنی، رئال مادرید باز هم با پیروزی در برنابئو به تورین سفر کرد و ۷۵ دقیقه مقاومت جانانه ای برابر تیم پرستاره لیپی ارائه داد.

اما ترزگه باز هم قاتل کهکشانی ها شد و با یک ضربه دیدنی، باعث شد این جدال حساس به وقت اضافه برود. مارچلو زالایتا که یک بار هم ۲ سال قبل با گلزنی در اوقات اضافه مقدمات حذف بارسلونا را فراهم کرده بود، تنها ۴ دقیقه پیش از پایان ۱۲۰ دقیقه، مهم ترین گل خود را به ثمر رساند تا رئال مادرید با شکست ۰-۲ در ایتالیا، باز هم برابر بیانکونری ناکامی را تجربه کند.

رئال مادرید ۲ – ۳ یوونتوس؛ ۲۰۱۵-۲۰۱۴- نیمه نهایی

کارلتو برای تکرار قهرمانی در اروپا به برتری برابر یوونتوس نیاز داشت اما داستان قدیمی باز هم تکرار شد. این بار و بر خلاف بازی های قبل، جدال رفت در تورین برگزار شد و یوونتوس خیلی زود با گل موراتا ستاره سابق رئال مادرید از حریف پیش افتاد اما رونالدو که خوب راه دروازه بوفون را می دانست، در دقیقه ۲۷ کار را به تساوی کشاند.

در نهایت کارلوس توز در دقیقه ۵۷ پنالتی یوونتوس را تبدیل به گل کرد تا یووه با برتری ۱-۲ راهی برنابئو شود.

کهکشانی ها در خانه خود با گل دقیقه ۲۳ رونالدو از روی نقطه پنالتی، در مسیر صعود به فینال و رقم زدن ال کلاسیکو قرار گرفتند اما موراتا باز هم با تیزهوشی خود در دقیقه ۵۷ زننده گل تساوی لقب گرفت تا رئال مادرید پرستاره برابر تیم آلگری ناکام بوده و یوونتوس راهی فینال برلین شود.

آریا فاطمی مقدم

منبع: varzesh3.com

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..