چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با بالا گرفتن تنش های تجاری میان چین و آمریکا، به نظر می رسد که دو کشور هر روز به یک جنگ تجاری تمام عیار نزدیکتر می شوند.
با بالا گرفتن تنش های تجاری میان چین و آمریکا، به نظر می رسد که دو کشور هر روز به یک جنگ تجاری تمام عیار نزدیکتر می شوند.

به گزارش امروز آنلاین، این خطر در حالی شدت می گیرد که 'دولت دونالد' ترامپ رییس جمهور آمریکا بتدریج در حال بالا بردن تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از چین است.

از سوی دیگر ترامپ اعلام کرده است محدودیت های بیشتری برای سرمایه گذاری چین در آمریکا در نظر گرفته خواهد شد.

مسئولان چین می گویند اگر آمریکا بخواهد از ورود کالاهای چینی به آن کشور جلوگیری کند، پکن هم دست به تدابیر تلافی جویانه ای خواهد زد که به مراتب از راهبردهای واشنگتن شدیدتر خواهد بود.

همزمان وزارتخانه های بازرگانی و خارجه چین با انتشار بیانیه هایی به آمریکا هشدار داده اند که مراقب اقداماتی باشد که پیامدهای ناگواری برای دو کشور دارد.

وزارت بازرگانی چین می گوید: آمریکا قصد دارد بخصوص تعرفه بر روی واردات فولاد چین و سلول های خورشیدی این کشور را چند برابر کند که این خسارت سنگینی به صنایع ذی ربط چین وارد خواهد کرد.

صلح وقتی برقرار می شود که توان دفاعی کشورها افزایش یابد و ظاهرا اقتصاد و تجارت هم از این اصل مستثنی نیستند.

گلوبال تایمز روزنامه ارگانی چین هشدار داده است آمریکا نباید قدرت چین را در اقدامات تلافی جویانه ای که ماورای راهبردهای واشنگتن است، نادیده بگیرد.

'شو گایو' تحلیلگر امور اقتصادی چین از موسسه اوربرایت می گوید روابط اقتصادی چین و آمریکا مملو از متغیرهایی است که می تواند جنگ تجاری دو کشور را اجتناب ناپذیر کند.

وی گفت که چین برای دفاع از خود باید تدابیر مقابله جویانه اقتصادی علیه آمریکا در نظر گیرد تا به این شکل از منافع خود حراست کرده باشد.

آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

منبع: irna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..