دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۲ آوریل ۲۰۱۹
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

وزیر امور خارجه انگلیس امروز (یکشنبه) گفت، چنانجه رئیس‌جمهوری سوریه مجددا علیه سوری‌ها "از تسلیحات شیمیایی استفاده کند"، انگلیس به همراه متحدانش گزینه‌ها را بررسی می‌کند اما هنوز مساله‌ای قطعی نشده است.
وزیر امور خارجه انگلیس امروز (یکشنبه) گفت، چنانجه رئیس‌جمهوری سوریه مجددا علیه سوری‌ها "از تسلیحات شیمیایی استفاده کند"، انگلیس به همراه متحدانش گزینه‌ها را بررسی می‌کند اما هنوز مساله‌ای قطعی نشده است.

به گزارش امروز آنلاین، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس با دفاع از تصمیم ترزا می برای پیوستن به ایالات متحده و فرانسه و هدف‌گیری تاسیسات نظامی و غیرنظامی سوریه در حملات هوایی شنبه گفت، این حرکتی صحیح برای جلوگیری از استفاده بیشتر از تسلیحات شیمیایی بود.

او در مصاحبه با برنامه اندرو مار بی‌بی‌سی گفت: اکنون هیچ پیشنهادی برای حملات بیشتر روی میز نیست زیرا تا به این لحظه رژیم اسد آنقدر احمق نشده است که یک حمله دیگر با تسلیحات شیمیایی انجام دهد. هدف از حملات هوایی در سوریه این بود که بگوییم استفاده از تسلیحات شیمیایی دیگر بس است.

جانسون همچنین مدعی شد، اقدام آمریکا، انگلیس و فرانسه روند تحولات این درگیری را تغییر نمی‌دهد و مساله تغییر رژیم در کار نیست اما در ادامه ابراز امیدواری کرد این حملات بازدارنده "حملات شیمیایی وحشیانه" باشد.

وزیر خارجه انگلیس بر "محدود" بودن این مداخله نظامی تاکید کرد و مدعی شد، هدف از آن توقف از بین رفتن "تابوی استفاده از تسلیحات شیمیایی" در سوریه و جهان بود.

او افزود: برای مابقی جنگ در سوریه هم ما باید همین رویه را ادامه دهیم چرا که هدف اولیه این بود که به استفاده از هرگونه تسلیحات شیمیایی وحشیانه نه بگوییم.

جانسون گفت: درباره واکنش بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه اطلاعی ندارد اما گفت اگر حمله شیمیایی تکرار شود به همراه متحدان لندن گزینه‌ها را مرور خواهد کرد. او همچنین در پاسخ به انتقاد اپوزیسیون انگلیس گفت، ترزا می دوشنبه به مجلس عوام می‌رود و در آن زمان قانونگذاران می‌توانند حرفشان را بزند.

وزیر خارجه انگلیس اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد برای آوردن بشار اسد پای میز مذاکره به فشارها بر او ادامه دهیم.

وی ادامه داد: تلاش نمی‌کنیم بدانیم نظام سوریه چگونه به حملات موشکی پاسخ خواهد داد. ما به فشارها بر اسد برای آوردن پای میز مذاکره ادامه می‌دهیم.

منبع: isna.ir

ارسال دیدگاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..